Přehled událostí ze dne 27. dubna 2014

DSCN3734.JPG

Hlídka řešila v ulici Bratislavské kousnutí psem. Strážníci předali republikovým policistům pachatele loupežného přepadení. Pracovníci městské policie provádějí odchyt nejrůznějších zvířat. Hlídka nalezla muže, vyhrožujícího sebevraždou, schovaného v koruně stromu.

Hlídka řešila v ulici Bratislavské kousnutí psem

Zranění na noze, způsobené psími zuby utrpěla padesátiletá žena, procházející v sobotu odpoledne ulicí Bratislavskou. Prostřednictvím tísňové linky se tedy obrátila na strážníky, kteří zjistili, že pes patří osmatřicetileté místní ženě. Výzvě k předložení očkovacího průkazu tato žena sice vyhověla, avšak z dokladu vyplynulo, že pes byl proti vzteklině naposledy očkován před šesti lety. Majitelku psa i jejího čtyřnohého člena domácnosti tedy čeká návštěva u veterináře a případ bude posléze projednáván i u správního řízení. (sim)

Strážníci předali republikovým policistům pachatele loupežného přepadení

K přepadení a oloupení pětatřicetiletého muže došlo v neděli po druhé hodině ranní v ulici Okružní. Naštěstí se blízko místa nacházela žena, která ihned přivolala strážníky. Hlídce pak popsala, že k přepadenému přistoupili tři muži a žena a žádali jej o cigaretu. Vzápětí jej jeden z mužů srazil k zemi, kopl do hlavy a sebral jeho batoh. Poté se ihned rozběhli směrem k nedaleké čerpací stanici. Strážníci k přepadenému muži přivolali lékařskou pomoc a ve spolupráci s dalšími hlídkami městské i republikové policie začali po čtveřici násilníků pátrat. Úspěch strážníci nakonec zaznamenali v jednom z nočních spojů na Lesné, ve kterém skupinka odpovídajícího popisu cestovala. Strážníci tedy všechny podezřelé osoby, ve věku od osmnácti do dvaceti let, předali republikovým policistům. (sim)

Pracovníci městské policie provádějí odchyt nejrůznějších zvířat

Tři sobotní případy, týkající se nalezených zvířat svědčí o tom, že pracovníci odchytové služby nevyjíždějí pouze kvůli zatoulaným psům a kočkám. První telefonát na městskou policii přišel z městské části Černovice, kde devětadvacetiletá žena nalezla u cesty živého kraba. Krátce nato volala další žena, tentokrát z líšeňského sídliště, kde nalezla malé ptáče. A z Líšně pocházel i třetí telefonát, uvádějící, že v rybníku v Mariánském údolí jsou dvě želvy. Strážníci všechny případy prověřili, první dvě zvířata předali pracovníkovi z Agentury pro ochranu přírody a želvy, dlouhodobé obyvatelky rybníka ponechali v jejich rybníce. (sim)

Hlídka nalezla muže, vyhrožujícího sebevraždou, schovaného v koruně stromu

Rušení nočního klidu v ulici Žitná bylo důvodem telefonátu, přijatého na tísňovou linku městské policie v sobotu v pět hodin ráno. Na uvedené adrese strážníci zjistili, že mělo dojít k hádce mezi místní mladou ženou a jejím přítelem. Ten vykopl dveře jejího bytu, vzal nůž a odešel se slovy, že se raději zabije. Hlídka tedy začala po muži pátrat a nakonec jej spatřila v jedné z okolních ulic, kde se schovával v křoví. Když devatenáctiletý mladík spatřil přicházející strážníky, křoví opustil a bezpečí hledal v koruně stromu. Nakonec však naznal, že tímto způsobem hlídce zřejmě neuteče a slezl dolů. Hlídka jej pak kvůli podezření ze spáchání trestného činu předala republikovým policistům. (sim)

Vytvořeno 27.4.2014 16:42:00 | přečteno 21x | ernest
load