Přehled událostí ze dne 29. dubna 2014

DSCN3734.JPG

Strážníci dopadli mladou ženu při sprejování. Devatenáctiletý mladík musí před přestupkovou komisi, strážníka neprávem nařkl z opilosti. Strážníci přistihli přestupce při černém výlepu.

Strážníci dopadli mladou ženu při sprejování

Při obchůzce Starého Lískovce postřehla včera odpoledne hlídka městské policie mladou ženu, která u zastávky Osová sprejovala na stěnu. Různobarevnými spreji přímo před očima strážníků tvořila na zdi abstraktní obrazec. Hlídka proto ke třiadvacetileté dívce přispěchala a telefonátem na úřad městské části si ověřila, že prostor není vyhrazený jako legální plocha ke sprejování. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu tedy strážníci přivolali státní policisty, kteří si podezřelou převzali. (jag)

Devatenáctiletý mladík musí před přestupkovou komisi, strážníka neprávem nařkl z opilosti

Hlídka městské policie jela v noci na dnešek prověřit do Bystrce oznámení místních, kteří si stěžovali na rušení nočního klidu. Dveře bytu, odkud vyhrávala hlasitá hudba, otevřel devatenáctiletý mladík. Hlídce přiznal, že má hluk na svědomí, a protože odmítal záležitost projednat na místě, poučili ho strážníci o předání případu ke správnímu orgánu. Po několika minutách mladík kontaktoval tísňovou linku, kde tvrdil, že jeden ze členů hlídky byl podnapilý a že se jej hlídka dokonce pokusila fyzicky napadnout. Do Wollmanovy ulice strážníci ihned poslali své kolegy z Inspekce ředitele a bezprostředně po jejich příjezdu muž přiznal, že si útok vymyslel. Přítomné strážníky podrobila inspekce dechové zkoušce, která shodně prokázala nulové hodnoty alkoholu. Zato mladík, který strážníky nařkl z opilosti, nadýchal více než jedno promile. Nyní je podezřelý i ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a věcí se bude zabývat přestupková komise.

Podobný případ strážníci zaznamenali také loni v březnu, i tehdy bylo nařčení smyšlené a muž, který ho oznámil, sám nadýchal přes 1,6 promile. (jag)

Strážníci přistihli přestupce při černém výlepu

Plakáty s pozváním na koncert nelegálně vylepoval včera kolem dvacáté hodiny čtyřiatřicetiletý muž na mostní pilíře mimoúrovňové křižovatky v Porgesově ulici. Při kontrole lokality si ho všimla autohlídka, která ho také dostihla a vyzvala ke stržení materiálů. Přestupce strážníky poslechl a odešel s tisícikorunovou blokovou pokutou. (jag)

Vytvořeno 29.4.2014 10:39:00 | přečteno 7x | ernest
load