Přehled událostí ze dne 30. dubna 2014

sa14.jpg

Strážníci zastavili řidičku, která prý do auta usedala zdrogovaná. Hlídka usměrňovala provoz u dopravní nehody na Tomkově náměstí. Strážníci přivolali šestaosmdesátileté ženě sanitu.

Strážníci zastavili řidičku, která prý do auta usedala zdrogovaná

Ženu pod vlivem drog prý viděl včera večer nasedat do auta v Rerychově ulici svědek, který zavolal na tísňovou linku městské policie. Strážníci zpozorovali popsanou oktávii, jak vyjíždí od uvedeného domu a zhruba po stu metrech ji zastavili. Sedmadvacetiletá řidička u sebe neměla občanský průkaz, řidičský průkaz ani osvědčení o registraci vozidla. Hlídka jí provedla dechovou zkoušku, která neprokázala vypití alkoholu. Vzhledem k závažnému oznámení však strážníci přivolali státní policisty, kteří podezřelou podrobili i testu na omamné a psychotropní látky. Jeho výsledek již pro ženu příznivý nebyl, a tak si ji hlídka republikových kolegů od strážníků převzala s podezřením na spáchání trestného činu. (jag)

Hlídka usměrňovala provoz u dopravní nehody na Tomkově náměstí

Hlídka městské policie projížděla dnes ráno kolem dopravní nehody na Tomkově náměstí, kde se střetla tramvaj s odbočujícím osobním autem. Strážníci se zajímali o zdravotní stav cestujících, řidička dopravního podniku je ovšem ujistila, že nikdo z pasažérů ani sedmadvacetiletý šofér felicie nepotřebuje první pomoc a na cestě už je záchranná služba, dispečink i státní policie. Dopravní situace na frekventované křižovatce zůstala složitá ještě několik desítek minut, a hlídka proto usměrňovala provoz a starala se o bezpečnost chodců na přechodech. (jag)

Strážníci přivolali šestaosmdesátileté ženě sanitu

Volání o pomoc zaslechla dnes před polednem hlídka, procházející Palackého náměstím. V zoufalé situaci se zde ocitla žena, která byla na vycházce se svojí šestaosmdesátiletou babičkou, a ta znenadání upadla v bezvědomí na chodník. Zatímco jedna členka hlídky neprodleně přivolávala zdravotníky, druhá dohlížela na základní životní funkce seniorky a byla připravena poskytnout první pomoc. Za několik minut pak byla žena sanitou přepravena do zdravotnického zařízení. (sim)

Vytvořeno 30.4.2014 11:11:00 | přečteno 14x | ernest
load