Přehled událostí ze dne 11. února 2018

4463261_0005_FMAX_20180210005050.JPG

Pátrání městských strážníků vedlo k dopadení podezřelých z krádeže batohu a rozbití autobusu. Uprostřed nočního Brna se poprali dva muži, pořádek zjednali strážníci. Černá skládka vyšla přistiženého pachatele na deset tisíc korun. Strážníci chránili zdravotníky před útoky psychiatrického pacienta. Strážníci pomohli důchodkyni v tísni. Údajní sprejeři prchli mezi zahrádky, mladý muž se pokusil setřít sněhem barvu z rukou. Strážníci jeli vyzvednout jorkšíra, který přišel sám do zverimexu. Muži se navzájem obviňovali z útoku pěstí, oba zamíří k přestupkové komisi.

Pátrání městských strážníků vedlo k dopadení podezřelých z krádeže batohu a rozbití autobusu

Oznámení o poškozeném autobusu prověřovali v noci na neděli strážníci na Cejlu. Sklo na křídle dveří údajně rozbili tři mladíci, pravděpodobně lahví alkoholu. Střepy se skutečně nacházely jak na podlaze dopravního prostředku, tak i venku na ulici. Strážníci se navíc od svědků dozvěděli, že ještě před rozbitím okna prý trojice podezřelých napadla pěstí jednoho z cestujících a ukradla mu batoh. Okamžité pátrání několika hlídek městské policie bylo úspěšné. Jedna z nich objevila podezřelou trojici i s batohem na lavičce v parku u Krokovy ulice. Mladí muži vstali a chtěli rychle odejít, znovu je však usadila důrazná výzva strážníků. Jak se později ukázalo, předměty v batohu dokonale odpovídaly věcem, které napadený muž postrádal. Škoda na autobusu dosahuje přibližně pětadvaceti tisíc korun. Jednadvacetiletého muže a dva sedmnáctileté tedy městští strážníci předali státní policii pro podezření z trestného činu. (jag)

Uprostřed nočního Brna se poprali dva muži, pořádek zjednali strážníci

Dvou zaklesnutých mužů si všimla hlídka městské policie, která v noci na dnešek dohlížela na pořádek v centru Brna. Po druhé hodině ráno se z nejasných důvodů poprali na křižovatce Poštovské a Jánské ulice. Šestatřicetiletý muž byl na srozumitelné vysvětlení příliš opilý, jeho pětadvacetiletý soupeř zase na otázky odpovídal pouze ukrajinsky. Než se ho ale strážníci vůbec mohli na něco zeptat, musel ho jeden ze členů hlídky doběhnout a zastavit. Hned po spatření služebního vozidla se totiž dal na útěk. Starší z obou podezřelých krvácel z několika míst na hlavě a sanitka, kterou strážníci přivolali, ho převezla na vyšetření. Případ hlídka po konzultaci se státní policií předává do správního řízení. (jag)

Černá skládka vyšla přistiženého pachatele na deset tisíc korun

Brzké sobotní ráno si ve Starém Lískovci zvolil jednapadesátiletý muž jako vhodný čas pro odložení nepotřebného odpadu. Při vršení starých kufrů, spacáků a dalších použitých předmětů ho však na pěšině za sídlištěm přistihla hlídka městské policie, která se do těchto míst právě vydala na kontrolu. Přistižený pachatel přestupku musel nejprve skládku odklidit, teprve potom mohl z místa odejít s pokutou ve výši deseti tisíc korun. (jag)

Strážníci chránili zdravotníky před útoky psychiatrického pacienta

Nezvladatelný psychiatrický pacient ohrožoval v sobotu večer zdravotnický personál v bohunické nemocnici. Čtyřiapadesátiletý muž, který nutně potřeboval lékařskou péči, se uklidnil až po příjezdu hlídky městské policie. Posadil se na židli a se strážníky rozmlouval. Potom však prudce vstal, vykřikl, že všechno rozseká, a pokusil se hlídku židlí napadnout. Strážníci byli na možný výkyv emocí připravení, a tak muže ve výpadu co nejšetrněji zastavili a spoutali. Choval se však i dál naprosto nekontrolovatelně, a tak lékař rozhodl o jeho převozu do psychiatrické nemocnice. Při transportu hlídka preventivně asistovala. (jag)

Strážníci pomohli důchodkyni v tísni

Tísňové tlačítko napojené na operační středisko městské policie zmáčkla v sobotu večer šestaosmdesátiletá žena ze západní části Brna. Strážníkům, kteří urychleně zamířili s rezervním klíčem k ní do bytu, řekla, že již dvakrát upadla, bolí ji hlava a jdou na ni mdloby a závratě. Poskytli jí proto pomoc a přivolali záchrannou službu. Sanitka potom důchodkyni odvezla do nemocnice. (jag)

Údajní sprejeři prchli mezi zahrádky, mladý muž se pokusil setřít sněhem barvu z rukou

Bílá, modrá a šedá. Obrazce a nápisy v těchto barvách objevila hlídka městské policie, která v noci z pátku na sobotu reagovala na telefonát svědka z Komína. Ve tmě pozoroval dvě postavy, jež u zastávky Podlesí údajně sprejovaly po garážích. Strážníci tam opravdu uviděli čerstvé nápisy a zahájili proto pátrání, do něhož se intenzivně zapojila ještě jedna další hlídka. První hlídce se podařilo najít svědkyni, která naznačila směr, kudy podezřelá dvojice utekla. Druhá hlídka mezitím nalezla igelitovou tašku s použitými spreji. Strážníci následně ve svahu mezi zahrádkami objevili sedmadvacetiletou ženu a čtyřiadvacetiletého muže. Ten se po spatření hlídky rychle pokoušel otřít sněhem bílou, modrou a šedou barvu z rukou. Po výzvě strážníků ale přestal a společně se svou známou počkal na příjezd státní policie, která si případ převzala s podezřením na trestný čin. (jag)

Strážníci jeli vyzvednout jorkšíra, který přišel sám do zverimexu

Do prodejny s chovatelskými potřebami na Lesné vstoupil v pátek večer jorkšírský teriér. Návštěva drobného psíka však nebyla příslibem tržby, protože do obchodu vešel sice sebejistě, ale bez majitele. Že je návštěva nekompletní, bylo hned jasné i personálu. Pracovnice se proto obrátila na linku 156. Pro tuláka si tedy přijela hlídka odchytové služby městské policie. Zaměstnancům útulku se o několik hodin později podařilo spojit s jeho majitelkou. Devětačtyřicetiletá žena si krátce nato přijela jorkšíra do útulku vyzvednout. (jag)

Muži se navzájem obviňovali z útoku pěstí, oba zamíří k přestupkové komisi

Hlídku městské policie v pátek odpoledne při obchůzce ulicí Cejl zastavilo několik osob a požádaly ji o zákrok v místní restauraci. Dva sedmačtyřicetiletí muži se tam navzájem obviňovali z napadení, přičemž oba shodně tvrdili, že od protivníka dostali ránu pěstí do obličeje. Strážníci hned v úvodu klidnili jejich emoce a usměrnili i další návštěvníky podniku, aby se spor dál nevyostřoval. Vzhledem k množství přihlížejících si pro jistotu přivolali i další tři autohlídky na zajištění celé situace. Jeden z mužů měl na nose krvácející ránu, ošetření však odmítl stejně jako druhý účastník konfliktu. Co rozmíšku rozpoutalo, nebylo zcela jednoznačné. Zjišťovat to bude přestupková komise, kam budou oba muži předvoláni kvůli podezření z přestupku proti občanskému soužití. Strážníci pro usnadnění šetření kontaktovali i několik svědků. (jag)

Vytvořeno 11.2.2018 13:57:00 | přečteno 2x | ernest
load