Přehled událostí ze dne 14. února 2018

sanita4.jpg

Nepodcenil divné zvuky za dveřmi, senior nutně potřeboval lékařskou péči. Majitelka pátrala po zaběhnutém psovi, případ měl kuriózní tečku.

Nepodcenil divné zvuky za dveřmi, senior nutně potřeboval lékařskou péči

O divných zvucích mluvil muž, který se v úterý dovolal na linku 156. Zaslechl je za dveřmi jednoho z bytů ve Vídeňské ulici a připadalo mu, že soused volá o pomoc. Když na uvedenou adresu dorazila hlídka městské policie, domněnka se potvrdila. Strážníci se pootevřeným oknem dostali dovnitř, kde našli na zemi ležícího seniora, který po pádu nebyl schopen vstát. Poskytli mu první pomoc a zároveň kontaktovali příbuznou, která odemčením dveří zpřístupnila byt zdravotníkům. Pětaosmdesátiletého muže poté sanitka odvezla do nemocnice. (pš)

Majitelka pátrala po zaběhnutém psovi, případ měl kuriózní tečku

Neodolatelnou chuť pobýt ve veřejném psím výběhu dostal pes, který včera utekl majitelce v Novém Lískovci. Zamířil tam údajně z oplocené zahrady a bez jejího vědomí. Žena při hledání dorazila až k ohrazenému výběhu, kde zvíře našla a strážníkům, kteří už po bezprizorním psovi také pátrali, popsala okolnosti útěku. Hlídce městské policie pak prokázala, že jí pes skutečně patří. Protože porušila vyhlášku ukládající povinnost mít psa pod přímým vlivem a dopustila se tím přestupku, strážníci ověřili její totožnost. Celý případ pak měl kuriózní rozuzlení. Pes, kterého třiačtyřicetiletá Slovenka hledala, vydatně napomohl k odhalení osoby v pátrání. Tou byla právě tato žena, kterou si proto převzali republikoví policisté. (pš)

Vytvořeno 14.2.2018 15:23:00 | přečteno 2x | ernest
load