Přehled událostí ze dne 15. února 2018

jizdni_kolo_nalepka_mp.jpg

Hlídka městské policie přistihla muže, který podle svých slov boural v opilosti. Strážníkům stačila na dopadení zloděje jízdního kola pouhá čtvrthodina.

Hlídka městské policie přistihla muže, který podle svých slov boural v opilosti

K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci. Na křižovatce Jedovnické a Bělohorské ulice zakončil svou cestu ve svodidlech menší osobní automobil. U cesty stál muž, který se strážníkům přiznal, že seděl za volantem. Z jeho odpovědí bylo evidentní, že není v nejlepší kondici a na strážníky působil jako opilý. Potvrdila to i dechová zkouška, při níž třicátník opakovaně nadýchal hodnoty okolo dvou promile alkoholu. Konkrétně při posledním testu ukázal přístroj údaj 1,83. Strážníci si všimli, že má muž menší oděrku na čele, kterou si pravděpodobně přivodil při prudkém nárazu. Protože se obávali, že by mohl mít vnitřní poranění, přivolali mu sanitku. Současně informovali státní policisty kvůli podezření z trestného činu a hasiče, kteří následky nehody odklidili. (jag)

Strážníkům stačila na dopadení zloděje jízdního kola pouhá čtvrthodina

Chvilkové nepozornosti zákazníka cykloprodejny v centru města využil zloděj, který mu ve středu odcizil nezamčené jízdní kolo. Zklamaný osmatřicetiletý muž pak upnul své naděje k přivolané hlídce městské policie. Litoval, že své starší horské kolo nechal nezajištěné a strážníkům detailně popsal, jak vypadalo a že na něm byla i nálepka s logem městské policie. Vzniklou škodu vyčíslil na tři tisíce korun a strážníkům předal kontaktní údaje pro případ, že by se jeho bicykl našel. A dočkal se už za necelou čtvrthodinu. Přes vysílačky se důležité informace obratem dostaly ke všem hlídkám městské policie a jedna z nich si čtyři kilometry od místa, kde byla ztráta nahlášena, všimla muže, který držel kolo odpovídající popisu. Poškozený po chvíli na uvedenou adresu přijel a potvrdil, že jde skutečně o jeho jízdní kolo a že je v takovém stavu, v jakém ho viděl naposledy. Pětadvacetiletý muž, který se strážníkům ke krádeži přiznal, odešel s vysokou pokutou. (pš)

Vytvořeno 15.2.2018 14:50:00 | přečteno 2x | ernest
load