Přehled událostí ze dne 18. února 2018

odznak1_01.jpg

Strážníci překazili plány muže, který chtěl vniknout do sklepa. Muž prý kradl při tanci, strážníci byli právě nablízku a zajistili ho. Hlídka městské policie dopadla mladíka podezřelého z poničení autobusové zastávky.

Strážníci překazili plány muže, který chtěl vniknout do sklepa

S delší dřevěnou tyčí prý chodil muž, kterého svědci zpozorovali v sobotu brzy ráno ve vnitrobloku mezi Svatoplukovou a Kosmákovou ulicí. Vyrazila tam hlídka městské policie a muže odpovídajícího popisu vzápětí ve tmě skutečně nalezla. Strážníkům se jevil značně nervózní a možnou příčinu jeho chování naznačila kontrola blízkého okolí. Nedaleko bylo rozbité sklo sklepního okna a na něm ohnutá mříž. Devětatřicetiletý muž strážníkům po chvíli přiznal, že tyčí obojí poškodil, aby mohl vniknout do sklepa. Následně jim sliboval, že pokud ho pustí, už prý o něm nikdy neuslyší. Pro podezření z trestného činu si ho převzala republiková policie. (pš)

Muž prý kradl při tanci, strážníci byli právě nablízku a zajistili ho

Rychlou pomoc hlídky městské policie potřeboval muž, který byl v sobotu brzy ráno údajně okraden v podniku v centru města. Při tanci mu tam prý jiný muž vytáhl z kalhot peněženku s vyšší hotovostí v české i cizí měně a utekl s ní ven. Šestadvacetiletý muž to ale brzy zjistil a vyběhl za ním. Na linku 156 přitom ani volat nemusel. Využil toho, že místem právě projížděli strážníci, které výrazným máváním ruky požádal, aby zastavili. Údajného dvacetiletého zloděje, který měl u sebe bankovky odpovídající odcizené částce, se tak podařilo dopadnout a strážníci ho předali státním policistům s podezřením na spáchání trestného činu. (pš)

Hlídka městské policie dopadla mladíka podezřelého z poničení autobusové zastávky

Po skupině asi sedmi mladých, kteří údajně poškodili skleněnou výplň v přístřešku autobusové zastávky Optátova a pak odtud rychle odjeli, pátrali v pátek pozdě večer strážníci. Z dispečinku dopravního podniku přitom získali informaci, že dotyční už okružní linkou číslo 44 necestují. Na pokyn řidiče prý museli kvůli nevhodnému chování z autobusu vystoupit. Strážníci kontrolovali lokalitu a ve Veslařské ulici si za pár minut všimli větší skupiny osob. Mladí lidé na sebe upozornili i tím, že se po zahlédnutí služebního auta strážníků začali překotně schovávat za keře a domy. Své úkryty ale postupně opustili a sedmnáctiletý mladík, který byl mezi nimi, se strážníkům k poničení autobusové zastávky záhy přiznal. Přesná výše škody bude vyčíslena později a případ tak míří ke správnímu orgánu. (pš)

Vytvořeno 18.2.2018 14:34:00 | přečteno 2x | ernest
load