Přehled událostí ze dne 19. února 2018

jehla_08.jpg

Strážníci během víkendu našli tři hledané osoby. Seniorka postávala na ulici v pyžamu, hlídka městské policie jí ukázala cestu domů.

Strážníci během víkendu našli tři hledané osoby

Dobrou místní znalost zužitkovali brněnští strážníci, kteří při víkendových kontrolách našli tři hledané osoby.  Šlo o dvě šestnáctileté dívky zdržující se shodně v Židenicích a osmadvacetiletého muže, který cestoval hromadnou dopravou bez platné jízdenky a jehož totožnost bylo třeba zjistit v Merhautově ulici. Všechny tři osoby si pak převzala republiková policie. (pš)

Seniorka postávala na ulici v pyžamu, hlídka městské policie jí ukázala cestu domů

Starost o seniorku, která v neděli večer oblečená pouze do pyžama přešlapovala v předzahrádce domku v Černých Polích, projevila kolemjdoucí žena. Nabídla jí pomoc, ale co přesně důchodkyně potřebuje, se od ní nedozvěděla. To se nakonec podařilo zjistit až přivolaným strážníkům, kteří s devadesátiletou důchodkyní navázali hovor. Svěřila se jim, že si omylem přibouchla dveře domu a nevěděla si rady, co má dělat. Přivolání zámečníka přitom nebylo nutné. Hlavní vchod byl sice zamčený, ale hlídka obešla celý dům a zjistila, že jedny dveře zůstaly přístupné. Strážníci tak seniorku doprovodili domů a o události informovali také vnuka, který za babičkou dorazil a dále se o ni postaral. (pš)

Vytvořeno 19.2.2018 14:49:00 | přečteno 2x | ernest
load