Empík cyklista má své vítěze

vyrazeni_014_01.jpg

Výsledky dopravní soutěže pro školáky

Dovolujeme si všechny pozvat na vyhlášení nejlepších jednotlivců, tříd a škol v celoměstské dopravní soutěži žáků brněnských základních škol nazvané Empík cyklista 2007.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční ve středu 20. června 2007  od 08:45 na cyklistickém velodromu TJ Favorit Brno, Křížkovského 22.

EMPÍK CYKLISTA  je projekt Odboru prevence Městské policie Brno, který má podobu celoroční celoměstské dopravní soutěže pro žáky 4. tříd brněnských základních škol.

Soutěž je složena ze dvou částí: teoretické a praktické. V teoretické části soutěže jsou žáci pomocí her, křížovek a jiných interaktivních pomůcek seznamováni s dopravní problematikou. Tato část soutěže je zakončena vědomostním testem. Praktická část soutěže probíhá na dětském dopravním hřišti tak, aby si žáci mohli získané znalost prohloubit v bezpečném simulovaném provozu a současně prokázat jejich uplatnění.

Na konci školního roku žáci, kteří splní podmínky soutěže, získávají průkaz cyklisty, který vydává Městská policie Brno společně s Ministerstvem dopravy ČR.

Jako již tradičně je vyhlašováno i umístění škol a tříd, které se do soutěže přihlásily, přičemž nejlepší základní škola získává putovní pohár. Odměněny jsou rovněž nejlepší třídy.

Na slavnostním dopoledni, kde je připraven i zábavný doprovodný program, jsou předávány nejlépe umístěným žákům, kteří splnili obě části bezchybně, hodnotné ceny.

Vytvořeno 19.6.2007 10:01:00 | přečteno 6x | ernest
load