S dopravním projektem MP pomohli také školáci

vyrazeni_014_01.jpg

Na 150 žáků šesti tříd základní školy v Novolíšeňské ulici se zapojilo do přípravy dalšího ročníku bezpečnostního projektu Městské policie Brno s názvem Být viděn. V rámci něj jsou dětem, ale seniorům a dalším zájemcům rozdávány reflexní pásky a nálepky, které zvyšují bezpečnost jejich nositelů při pohybu na silnicích. Díky štědrosti firmy vyrábějící dopravní značky získává MP odřezky reflexního materiálu, který je ovšem třeba zpracovat. Úkolem novolíšeňských školáků tak bylo dát budoucím páskám a nálepkám formu. Nešlo jen o pouhé nastříhání na proužky či kolečka, ale také o zapojení fantazie a kreativity, díky nimž vzniklo velké množství reflexních nálepek různorodých tvarů a motivů. Výrobky budou rozdávány například tělesně postiženým při nejrůznějších prázdninových akcích MP, stejně jako při všech dopravních soutěžích.

Mezi školáky bylo rozdán reflexní materiál, z nějž pro potřeby Odboru prevence MP vyrobili 1500 kusů samolepek, které si dnes strážníci z odboru prevence od nich převzali.Díla školáků tak poslouží nejen jejich vrstevníkům, ale třeba budou i inspirací pro výrobce reflexních nášivek a podobně. Všem do projektu zapojeným školákům strážníci nejen poděkovali, ale za jejich kreativitu a snahu pomoci je odměnili také praktickými dárečky.

Projekt Být viděn realizuje brněnská MP už deset let a je to jeden z jejích příspěvků ke zvýšení bezpečnosti chodců, cyklistů či zdravotně handicapovaných. Právě tyto nejzranitelnější skupiny účastníků silničního provozu vybavují strážníci reflexními fóliemi, které jsou umisťovány například na hole, kolečkové nákupní tašky, cyklistické přilby nebo jízdní kola. Každá reflexní plocha na předmětu, který má její nositel při sobě, totiž zvyšuje šanci, že bude řidičem včas spatřen a nedojde tak ke vzájemné kolizi.

Městská policie Brno dodává reflexní folie například do senior klubů, domovů důchodců, při dopravní výchově na školách a podobně . Získat je lze i na besedách s občany, které strážníci organizují, případně si lze vyžádat v Preventivně informační místnosti MP na Zelném trhu.3

Vytvořeno 27.6.2007 14:46:00 | přečteno 6x | ernest
load