Projekt zaměřený na prevenci krádeží a vloupání

vyrazeni_014_01.jpg

Přicházející vánoční svátky jsou pro všechny z nás příjemným ukončením roku, pro zloděje jsou zase „příjemným“ obdobím pro jakékoli krádeže. Vzhledem k tomu, že právě předvánoční čas bývá pro zloděje doslova rájem pro odcizení nejen finanční hotovosti, připravila opět Městská policie ve spolupráci s Dopravním podnikem projekt zaměřený na tuto problematiku tentokrát rozšířenou o preventivní rady, jak zabránit vloupání do bytů, domů a chat. Během dnešní noci budou strážníci odboru prevence distribuovat do vozů MHD závěsné letáky s informacemi jak chránit svůj majetek a od zítřejšího rána se tak mohou všichni cestující MHD do tohoto interaktivního projektu, který potrvá 8 týdnů, zapojit.

„ONI“ je nejen název projektu, ale současně i označením skupiny lidí, kteří okrádají své spoluobčany. Pojem „ONI“ se stává ústředním slovem projektu a je zakomponován do  grafického loga, které ponese i ústřední motto: „VY pozorní – ONI bez šance“. Projekt se zaměřuje na práci s cílovou skupinou široké veřejnosti, kterou se snaží vést k větší odpovědnosti za svůj majetek. Interaktivní formou se tvůrci projektu snaží motivovat všechny občany k větší vnímavosti kolem sebe.

V rámci projektu je počítáno s výrobou a distribucí uzavřené kolekce závěsných informačních letáků s ilustračními fotomontážemi znázorňujícími rizikové situace, které budou doplněny odlehčenými texty motivujícími k práci s informací v textu obsaženou. Texty i fotomontáže se zaměřují na prevenci krádeží z domů a bytů. Jejich distribuce bude zajištěna formou zavěšení na stropních madlech v prostředcích Městské hromadné dopravy a pozorný cestující, který najde nejméně 5 letáčků s různými modelovými situacemi získá v preventivně informační místnosti Městské policie Brno, sídlící na Zelném trhu, drobný dárek v podobě elektronického alarmu nebo bezpečnostního řetízku. Navíc při vyplnění technického dotazníku mohou všichni účastníci projektu zjistit „slabé místo“ v zabezpečení svého obydlí.

Projekt nepotrvá jen v době vánočních svátků, ale bude pokračovat i po Novém roce a to až do 31.ledna 2009. Celkem budou strážníci během dvou měsíců distribuovat do vozů MHD  36. 000 závěsných letáků.

(dk)

Vytvořeno 1.12.2008 12:19:00 | přečteno 14x | ernest
load