Návštěva Svatého otce Benedikta XVI. v Brně

vyrazeni_014_01.jpg

Na zajištění klidného průběhu jedné z nejvýznamnějších událostí roku, kterou byla nedělní  mše na  tuřanském letišti, se podíleli také strážníci brněnské MP. Nasazení maximálního počtu strážníků nejen v okolí letiště, ale také v samotném centru Brna, mělo za úkol zajistit kromě dodržování dopravního značení také zamezení narušení průběhu konané mše. Hlídky MP tak byly rozmístěny v Tuřanech, Slatině, v okolí Hlavního nádraží, nákupního centra Vaňkovka, autobusového nádraží Zvonařka a v uzavřených částech komunikací v ulici Pratecké, Tuřance, Evropské a Řípské. Z pohledu MP nedošlo k žádným mimořádným událostem, narušení veřejného pořádku či incidentů a výtržností.

Ukáznění  návštěvníci mše již od čtyř hodin ráno přicházeli do areálu letiště, aby zaujali svá místa dle určeného sektoru. Největší nápor v dopravě zaznamenali strážníci i policisté mezi 6:00 až  7:00  hodinou, kdy se na příjezdových komunikacích objevovaly tisíce návštěvníků, kteří směřovali do areálu letiště. Takřka ve stejnou dobu zaregistrovali strážníci  spousty cestujících v ulici Nádražní, kteří čekali na speciální linky MHD. Mnoho hlídek MP v Tuřanech  a Slatině  stále poskytovalo příchozím informace, neboť se zcela neorientovali v oblasti letiště a neměli ponětí, kterým směrem se na svůj sektor vlastně mají dostat. Kolem 8:00 hodiny se již návštěvníky naplnil sektor před pódiem, kde se mše měla konat a strážníci neustále kontrolovali dopravní situaci v blízkosti letiště.

Kromě sledování dopravy a poskytování informací návštěvníkům mše zajišťovali strážníci také logistickou podporu brněnské radnici a příjezdové trasy pro záchranáře a hasiče. Po skončení mše pomohli strážníci zdravotně handicapovanému osmdesátiletému řidiči z Horních Bojanovic najít jeho zaparkované vozidlo, které se nakonec nalezlo na Ivanovickém náměstí. Ani během slavnostní mše, ani po jejím skončení nezaznamenali brněnští strážníci žádné komplikace ani jiné závažné případy. Dopravní situace byla kolem šestnácté hodiny v Tuřanech, Slatině či centru města naprosto bez potíží a dopravních kolizí.V rozsahu od sobotní služby strážníků až do pozdních nedělních nočních hodin nedošlo k žádným incidentům, které by musely hlídky MP Brno v souvislosti s návštěvou papeže řešit.

(dk)
Vytvořeno 28.9.2009 17:24:00 | přečteno 10x | ernest
load