Čistý zisk sbírky ve prospěch útulku dosáhl sumy 430.449,57 Kč

vyrazeni_014_01.jpg

Za získané peníze se budovalo zastřešení venkovních kotců pro psy, sbírka posloužila také k nákupu léčiv, krmiva a dalších chovatelských potřeb

Díky štědrosti dárců dosáhl čistý zisk sbírky ve prospěch Městskou policií Brno spravovaného Útulku pro opuštěná zvířata sumy 430.449,57 Kč. Sbírka trvala tři roky a ukončena byla letos v srpnu. Z peněz donátorů se tak podařilo opět zvýšit komfort v útulku umístěným zvířatům a to jak modernizací výběhů, tak nákupem nezbytných chovatelských potřeb či léků.

Většina sumy – 257.064 Kč - byla investována do zastřešení venkovních výběhů pro psy, což zvířatům umožní pohodlnější pobyt venku i při nepřízni počasí. Dalších 100.000 korun padlo na nákup krmiva pro psy a kočky, 50.000 korun bylo použito na nákup léčiv a zdravotnického materiálu. V útulku umístěná zvířata se dočkala také nových pelíšků, obojků a náhubků, k jejich pořízení bylo z výnosu sbírky použito 23.385,57 Kč.

Jednoznačně lze říci, že podporovatelé sbírky učinili zvířatům jejich nedobrovolný pobyt v útulku o něco příjemnějším. Zatímco někteří psi a kočky pobývají v zařízení jen pár dní či nocí, než si je vyzvedne jejich šťastný majitel, jiná zvířata takové štěstí nemají a v útulek se stává jejich dočasným domovem i na řadu měsíců. Všem, kteří svým finančním darem ukázali, že jim osud opuštěných zvířat není lhostejný, proto Městská policie Brno co nejupřímněji děkuje.  

Útulek pro opuštěná zvířata zajišťuje odchytovou a asanační činnost na území statutárního města Brna. Vybudován byl městem Brnem a jeho provozovatelem je právě MP. V útulku může být umístěno až 204 psů a 42 koček, včetně karantény. Součástí útulku je i veterinární ordinace sloužící výhradně k zajištění veterinární péče o zvířata umístěná v útulku. Další informace o provozu útulku a databázi v něm umístněných zvířat naleznou zájemci na internetových stránkách Městské policie Brno www.mpbrno.cz/utulek.php.

(zno)

Vytvořeno 18.11.2009 12:16:00 | přečteno 40x | ernest
load