Strážníci učili seniory bezpečnému kontaktu se psy

vyrazeni_014_01.jpg

Posluchači Senior-Akademie se také seznámili s činnosti Jednotky psovodů MP Brno a s širokou škálou využití služebních psů

Ukázky správné komunikace s cizími psy a seznámením se s činností a výcvikem Jednotky psovodů Městské policie Brno byly pomyslnou poslední tečkou za výukou čtvrtého ročníku Senior-Akademie. Preventivně vzdělávací projekt pořádají strážníci z odboru prevence a jeho cílem je podat posluchačům prostřednictvím přednášek a prakticky zaměřených kurzů takové informace, které prohloubí jejich znalosti a dovednosti v oblasti prevence kriminality a zvýší tak i jejich osobní bezpečnost.

S bezpečností souvisí právě i problematika psů, respektive bezpečný kontakt člověka s nimi. Jak správně ke psům přistupovat, pokusit se porozumět „řeči jejich těla“ a předejít tak mnohdy zbytečným případům napadení člověka psem nebo osvojení si obranné pozice při útoku psa, to vše bylo hlavním tématem závěrečné setkání účastníků Senior-Akademie. Zájemci si správnou komunikaci a chování ke psům mohli vyzkoušet na fence bulteriéra Thaye, která je pro tyto výukové aktivity a canisterapeutické účely zvlášť vycvičena.

Druhá část setkání byla věnována psům ve službách bezpečnostních složek. Strážníci z jednotky psovodů seniory formou přednášky a praktických ukázek seznámili s tím, jak se vlastně z „obyčejného“ psa stane pes služební, jaký výcvik musí psovod a jeho čtyřnohý parťák permanentně absolvovat, při jakých zákrocích a jak správně lze psa využít, jak se v blízkosti nejen služebních psů chovat a jak to bývá s koncem kariéry psů u policie a jejich následným „penzionováním“.

IV. ročník Senior-Akademie vyvrcholí v pondělí 12. dubna 2010 slavnostním ceremoniálem na Nové radnici, při němž posluchači mimo jiné převezmou z rukou primátora a vedení městské policie osvědčení o absolvování vzdělávacího programu.

(zno)

Senioři se učí pozici "klubíčko", která je doporučovánapro případy napadení člověka psem.

Strážníci z Jednotky psovodů posluchače seznámili s plemeny psů, které brněnská MP pro služební účely využívá.

Psovodi zájemcům předvedli mj. ukázku zadržení podnapilého agresivního pachatele.

Vedoucí Jednotky psovodů MP Brno diskutuje o výcviku psů, jejich uplatnění v pořádkových jednotkách i o tom, jak to vypadá, když je pes "penzionován".

FOTO:MP Brno

Vytvořeno 8.4.2010 10:40:00 | přečteno 13x | ernest
load