Upozornění MP Brno související s dopravní uzavírkou v Hybešově ulici

vyrazeni_014_01.jpg

V souvislosti s dopravní uzavírkou v brněnské Hybešově ulici v úseku Leitnerova-Václavská vyzývá městská police všechny řidiče, aby využili stanovenou objízdnou trasu a zachovávali její průjezdnost. Ačkoli je totiž část Hybešovy ulice uzavřena teprve pár dnů, množí se případy, kdy řidiči sobě navzájem komplikují průjezdnost objížďkou a někdy např. svým bezohledným parkováním průjezd objízdnou trasou ostatním zkomplikují nebo takřka znemožní. Strážníci proto upozorňují, že nad dodržováním stanovené objízdné trasy budou důsledně dohlížet, stejně jako na dodržování pravidel bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na objížďce samotné a v jejím přilehlém okolí.

Uzavírka části Hybešovy ulice je stanovena od 17. dubna do 22. května tohoto roku s tím, že objízdný úsek povede ulicemi Leitnerova – Anenská – Pekařská - Mendlovo náměstí - Křížová.

Hybešova ulice byla vždy velmi frekventovanou komunikací, nyní se však na několik týdnů tento zvýšený dopravní provoz přesunul právě do okolních a mnohdy užších ulic. I přesto lze při dodržování pravidel silničního provozu a ohleduplnosti za volantem objízdnou trasu bez větších problémů projet. Nicméně v uplynulých dnech se již strážníci setkali s řadou případů, kdy řidiči krátkodobě nebo i na větší část dne odstavili svá vozidla natolik nešťastně, že ostatním lidem za volantem způsobily velké problémy a nepříjemnosti.

Městští policisté tedy budou v dané lokalitě působit ve zvýšené míře s cílem svou přítomností předcházet jakýmkoli případným konfrontačním situacím a všechny zjištěné dopravní prohřešky proto budou řešit hned na místě tak, jak ukládá zákon.

(zno)

Vytvořeno 21.4.2010 14:02:00 | přečteno 5x | ernest
load