Přehrada: 120 000 návštěvníků

vyrazeni_014_01.jpg

První ohňostroj, který včera v nočních hodinách zazářil nad brněnskou přehradou, přišlo dle odhadu pořadatelů shlédnout  120 000 diváků. Ti zaplnili celou oblast podél břehů od pláží na Kozí Horce k Rakovci, přístaviště lodí až k Sokolskému koupališti.

Na klidný a bezpečný průběh celé akce a dodržování veřejného pořádku v okolí přehrady dohlíželo několik desítek strážníků, další hlídky MP usměrňovaly dopravu v nejkritičtějších místech a strážníci Jednotky poříční na člunu kontrovali dodržování bezpečnostního okruhu od odpalovacího mola. I přes značné množství návštěvníků nedošlo k žádným závažnějším problémům či mimořádným událostem.

V čase 23.30 hodin oslovily hlídku strážníků dvě slečny, které uvedly, že za restaurací na přehradě je s nimi také jejich mladší bratr, který spadl na obličej, tekla mu krev z nosu a byl dezorientovaný. Hlídka se okamžitě vydala na místo, na které je obě dívky doprovodily a tam skutečně našli devítiletého chlapce, který byl v silném šoku, chvěl se strachem a byl zmatený. Strážníci proto neváhali a okamžitě dítěti poskytli první pomoc a zároveň přivolali záchranku. Na přehradě přítomní zdravotníci zraněného chlapce na místě vyšetřili a na místo si přivolali převozovou sanitu, která chlapce odvezla do Dětské nemocnice. Vystrašené sestry poraněného chlapce strážníci do příjezdu rodičů doprovodili na služebnu městské policie. O celé události byli informováni rodiče všech tří sourozenců. Rodiče si posléze děvčata vyzvedli na služebně Poříční jednotky a odjeli za synem do nemocnice.

Jako každoročně strážníci řešili případy dětí, které se v davu ztratily jejich rodičům či jiným kamarádům, se kterými se společně na ohňostroj na přehradě vydaly. I tuto sobotu museli strážníci najít a informovat rodiče desetiletého chlapce, který se vůbec nebyl schopen v množství lidí orientovat a najít svého kamaráda, který je doprovázel na ohňostroj. Oslovil proto na přístavišti strážníky, kteří mu poskytli dočasný azyl na služebně a mezitím kontaktovali jeho jednatřicetiletého otce v místě bydliště, který si svého syna od strážníků v pořádku převzal do své péče.

V jednom případě strážníci prověřovali pár minut před půlnocí oznámení o podnapilém muži, který se měl nacházet v blízkosti restaurace v Rakovecké ulici. Když hlídka MP dorazila na místo, tak již osmnáctiletého opilého mladíka ošetřoval lékař záchranky, který doporučil převoz podnapilého Brňana na záchytku.

 (dk)

Vytvořeno 23.5.2010 11:32:00 | přečteno 6x | ernest
load