Sobotní ohňostroj na přehradě zhlédlo na 130.000 návštěvníků

vyrazeni_014_01.jpg

Bez vážnějších problémů se obešel sobotní soutěžní ohňostroj na brněnské přehradě. Podle odhadu organizátorů akce se na pyrotechnickou show přišlo podívat kolem 130. 000 návštěvníků. Na klidný průběh akce, dodržování veřejného pořádku a usměrňování dopravy se podílelo několik desítek strážníků městské policie.  

I díky jejich permanentní přítomnosti v místech s největší koncentrací licí a v lokalitách, kde dříve docházelo k drobnějším incidentům,  lze druhý soutěžní ohňostroj hodnotit za víceméně bezproblémový.  Přesto se mezi návštěvníky akce našli ti, kteří co dočinění se strážníky měli. Například po 22:00 byli městští policisté přivoláni k jedné z restaurací u přístaviště, kde se o rozruch postaral sedmadvacetiletý Brňan. Ted pod vlivem alkoholu ztratil kontrolu nad svým chováním i psem. Muž byl vůči svému okolí agresivní, snažil se vyvolat šarvátky a svého pitbula nechal mezi kolemjdoucími běhat bez náhubku a vodítka. Strážníci Brňan zadrželi a předali k řešení hlídce republikové policie, psa posléze převezli k dočasnému umístění do Útulku MP v brněnském Komíně.

O mírný rozruch se během ohňostroje pak postarala nezodpovědná posádka člunu, která nerespektoval bezpečnostní pásmo kolem odpalovacího mola. Loďka se pohybovala v nebezpečné vzdálenosti kolem odpaliště, posléze pak zamířila ke břehu, kde ji posádka ukotvila a zmizela. Případem se strážníci ještě dále zabývají.

Další ohňostrůjná podívaná se na přehradě uskuteční ve středu 2. června.

(zno)

Vytvořeno 30.5.2010 16:45:00 | přečteno 31x | ernest
load