Pozvánka na akci MaxiBobek

vyrazeni_014_01.jpg

Bezproblémové soužití lidí a psů ve městě je tématem soutěže pro děti a jejich čtyřnohé kamarády, kterou pro všechny zájemce připravili strážníci z Odboru prevence Městské policie Brno. Akce s  názvem MAXiBOBEK se uskuteční 5. června v čase od 13 do 17 hodin v Líšni a to v Mariánském údolí u druhé tribuny za restaurací Eldorado.

Soutěž je určena pro děti dvou věkových kategorií - do 10 let a od 10 do 15 let - a skládá se z šesti disciplín nazvaných: Mladý generál, Mladý sběrač, Mladý zdravoťák, Mladý veterinář, Mladý kuchťa a Psí sporťák. Jak již samotné názvy napovídají, děti a jejich psi si navzájem poměří svůj um například v základní poslušnosti pejska, v ošetřování pokousané ruky, ošetření nohy poraněného pejska, do jisté míry kuriózní disciplínou pak bude soutěž v úklidu (umělých) psích exkrementů.

Účast v soutěži je zdarma a na každého jejího účastníka i pejska čeká od organizátorů drobný dárek. Nejúspěšnější soutěžící budou navíc odměněni věcnou cenou a exkurzí v areálu Zoo Brno.

Cílem celé akce je uspořádat zábavné odpoledne pro děti a jejich čtyřnohé kamarády  v návaznosti  na již pět let fungující výukový program „Kamarád“  a umožnit dětem, aby předvedly, jak jsou jejich psi ovladatelní, jaké umějí povely, ale také zda se o ně jejich malí majitelé  dokážou dobře postarat. Zároveň se strážníci rozhodli  poskytnout širší veřejnosti důležité informace o podmínkách chovu a držení psů ve městě Brně v „Kynologické poradně“ a také sdělit údaje o činnosti Městské policie v této oblasti. Rovněž hodlají  přiblížit činnost Útulku pro opuštěná zvířata, seznámit všechny o odchytové službě apod. Každý návštěvník sobotní akce může shlédnout ukázky z činnosti strážníků Jednotky psovodů a dokonalého výcviku služebních psů. Velmi zajímavým prvkem na pořádané akci  bude předvedení výcviku a využití vodícího psa pro nevidomé, součástí celého odpoledne bude sbírka potřebných věcí pro Útulek a možnost přispět finančním obnosem.

(dk)
Vytvořeno 31.5.2010 13:42:00 | přečteno 6x | ernest
load