Branný závod Železný Empík má již své vítěze

vyrazeni_014_01.jpg

Letos získaly zlato základní školy v Čejkovické, Arménské a Vedlejší ulici

Desítkami soutěžících a zhruba 250 přihlížejících ožil dnes dopoledne areál SKP Kometa Brno a přilehlé okolí, které hostilo tradiční předprázdninový branný závod pro žáky brněnských základních škol nazvaný Železný Empík. Devátý ročník připravili strážníci z Odboru prevence Městské police Brno a záštitu nad ní převzal starosta Městské části Brno-střed Libor Šťástka.

Cílem soutěžících družstev rozdělených do tří věkových kategorií  bylo v co nejkratším čase absolvovat několikakilometrovou trať a vypořádat se na ní s řadou soutěžních disciplín i rozličných překážek. Závodníci tak museli například přeručkovat s raftem přes řeku, vyzkoušet si svou přesnost při střelbě ze vzduchovky na cíl, ukázat svou šikovnost při jízdě zručnosti na cyklistickém kole, prokázat znalosti zdravovědy a zvládnout zpáteční transfer přes řeku na závěsném laně.

V kategorií 4. a 5. tříd nakonec získalo zlatou trofej družstvo Evropská ZŠ Čejkovická, mezi šesťáky a sedmáky byli první soutěžící žáci ze ZŠ Arménská, zlato v kategorii 8. a 9. tříd vybojovala ZŠ Vedlejší.

Pro soutěžící i přihlížející děti byl připraven i pestrý doprovodný program, o který se postarala Jednotka psovodů MP Brno při simulaci zadržení agresivního pachatele s pomocí služebního psa, se svou technikou se představil Hasičský záchranný sbor ČR, o ukázky úpolové gymnastiky a úpolových sportů se postarala Střední odborná škola ochrany osob a majetku Brno, k vidění byli papoušci z brněnské zoo, lanovou síť k poměření svých dovedností zpřístupnila dětem Univerzita obrany.

 Kromě výše uvedených institucí se letošní závod mohl uskutečnit díky podpoře a spolupráci společnosti Altest, Fakultní nemocnice Brno, Lanového centra Jungle park, Limo Černá Hora, firmy Starez-Sport a.s., Statutárního města Brna a ÚMČ Brno-střed.  

(zno)

Výsledková listina kategorie A: https://www.mpb.cz/fileadmin/user_upload/Prevence/Souteze/Zelezny_Empik/2009/vysledne_poradi_-A-2009.pdf

Výsledková listina kategorie B: https://www.mpb.cz/fileadmin/user_upload/Prevence/Souteze/Zelezny_Empik/2009/vysledne_poradi_-B-2009.pdf

Výsledková listina kategorie C:

https://www.mpb.cz/fileadmin/user_upload/Prevence/Souteze/Zelezny_Empik/2009/vysledne_poradi_-C-2009.pdf

Přeručkování s raftem přes řeku

Cyklistická jízda zručnosti

Hod balónkem na cíl

Zdravověda a praktická ukázka transportu raněného

Překonání řeky prostřednictvím závěsného lana

Střelba vzduchovou pistolí

Medailové pozice byly oceněny tradičními poháry

Slavnostní vyhlášení výsledků závodů

FOTO: MP Brno

Vytvořeno 24.6.2010 13:44:00 | přečteno 21x | ernest
load