Oslavy konce roku z pohledu MP

vyrazeni_014_01.jpg

Velké množství podnapilých lidí, živelné používání zábavné pyrotechniky, případy rvaček anebo asistence posádkám sanitek záchranné služby při ošetřování opilých agresivních pacientů. Tak s takovými případy se během silvestrovských oslav setkali brněnští strážníci.

O půl třetí ráno vyslalo operační středisko strážníky Jednotky operativního zásahu do Křenové ulice, kde se měl údajně nacházet v domě muž, který se dobýval do jednoho z bytů a vyhrožoval zabitím. Když se JOZ dostavila na místo, tak v momentě  vstupování do domu uslyšela řinčení skla a proto  neprodleně vyběhla do druhého patra, odkud bylo rozbíjení skla slyšet. Tam strážníci našli čtyřiatřicetiletého silně podnapilého muže, který krvácel ze zranění na hlavě a při tom  strážníci zaregistrovali rozbité okno do bytu pětatřicetileté ženy. Obyvatelka bytu strážníkům uvedla, že opilý muž je její bývalý přítel a že okno prý rozbil neúmyslně  vlivem silné podnapilosti. K ošetření zraněného přivolali strážníci záchranku.

Ve čtyři ráno se na služebnu MP v ulici U hřiště dostavil čtyřiadvacetiletý muž, který strážníkům  odevzdal plně funkční střelnou zbraň, ráže 7,65. O této zbrani mladík tvrdil, že ji  údajně odebral na Hlavním nádraží neznámému bezdomovci  a to ze závažného důvodu, protože prý měl bezdomovec  vytáhnout střelnou zbraň mezi davem lidí a mladík pojal obavy, že dotyčný  chce ze zbraně vystřelit. Neváhal proto a přistoupil prý k bezdomovci a pohotově mu zbraň odebral. Když  však ihned poté k mladému muži přistoupili další bezdomovci, začal mít údajně strach o svůj život a tak nastoupil do autobusu, odjel  a zbraň šel odevzdat na nejbližší služebnu MP. Případ předali strážníci republikové policii.

O půl páté ráno žádali hasiči strážníky o kontrolu totožnosti mladíka, kterého "sundali" z přístřešku nad vchodem do domu v Trýbově ulici. Přes operační středisko se podařilo mladíka ztotožnit, strážníci zjistili, že se jednalo o čtyřiadvacetiletého muže z Uherskohradištska.

Dnes před polednem zavolala na tísňovou linku 156 žena, která řekla, že v ulici Kociánka jsou na oploceném soukromém pozemku umístěni dva psi a také trojice pštrosů, kteří jsou sice od sebe navzájem odděleni plotem, jeden ze psů měl ale prý plot překonat a opeřence  napadnout. Přivolaní strážníci zjistili, že v zahradě skutečně byli dva pejsci, jeden ze pštrosů se ale dostal přes plot k psům a ti jej začali honit a napadali jej. Jak pštros tak i oba psi ale utrpěli při vzájemné potyčce zranění. Hlídka MP proto kontaktovala třiašedesátiletého majitele zvířat, který se ihned dostavil na místo.

Nápad jak si pořádně užít oslav konce roku měla spousta rozjařených Brňanů, kteří neváhali a používali velmi živelně zábavnou pyrotechniku. Například v ulici Gorkého skupinka mladíků házela mezi projíždějící vozidla extrémně silně vybuchující petardy a vůbec jim nevadilo, že svým jednáním značně děsili tamní obyvatele. Obdobné případy se odehrávaly na náměstí Svobody, tam se jedné z procházejících nelíbilo, že skupina deseti slavících házela dělbuchy přímo  mezi kolemjdoucí. Jiná žena, a to přímo obyvatelka domu na náměstí Svobody, strážníkům zase zatelefonovala, že jí přímo do bytu vletěla oknem rachejtle. K požáru v bytě naštěstí ale nedošlo.

V osmi případech strážníkům oznámili Brňané, že našli opuštění zaběhnuté pejsky, kteří volně pobíhali ulicemi, aniž by byl na blízku jejich majitel. Zřejmě používání petard a pořádané ohňostroje způsobily, že se psi svým páníčkům zaběhli a pak se bezcílně pohybovali Brnem. Strážníci z odchytové služby tak vyjížděli například do Líšně k bezprizornímu psu v Šimáčkově ulici, dále ulice Kurské ve Starém Lískovci, Koniklecové, Bělohorské, Spodní, Celní, Babické anebo do ulice Kosmonautů. Všichni opuštění čtyřnozí miláčci putovali do útulku.

(dk)

Vytvořeno 1.1.2011 14:02:00 | přečteno 14x | ernest
load