Akce pro absolventy Senior-Akademie přilákala na 240 zájemců

senior_akademie_01.JPG

Na 240 účastníků dosavadních ročníků Senior-Akademie se dnes zúčastnilo branně-vzdělávacího semináře, který pro ně připravili strážníci z Odboru prevence Městské policie Brno. Akce se konala v areálu Sportovního klubu policie Kometa Brno v Bauerově ulici. Cílem této aktivity je například umožnit bývalým posluchačům, aby se opět setkali, stejně jako předat jim nejnovější poznatky a informace týkající se problematiky prevence kriminality.

Návštěvníci akce se tak mohli seznámit například s projektem Městské policie, který zájemcům prostřednictvím internetových stránek umožní zjistit, jaký konkrétní strážník má určitou lokalitu na starost, jaké jsou možnosti jeho oslovení a jiných způsobů komunikace. Dnešní akce byla také ve znamení letošního roku, který je Rokem dobrovolnictví. V rámci semináře se tak představovali různé nestátní neziskové organizace, které se zabývají pomocí potřebným lidem. Zájemci mohli navštívit také stánek, kde jim byl po registraci vystaven slevový senior pas, k vidění byla také výstava Dobrovolnictví v České republice nebo ukázka výcviku vodících psů pro nevidomé.

Ti, kteří měli zájem, mohli také před seminářem samotným absolvovat brannou část dnešního programu. Ta spočívala v projití asi sedm kilometrů dlouhé cesty vedoucí od Kohoutovické hájenky přes Oboru Holedná a Pisárky až do sportovního policejního areálu. Tuto možnost nakonec zvolila více než polovina všech zaregistrovaných účastníků. Na všechny zaregistrované návštěvníky navíc čekalo podávání tradičního oběda v podobě tzv. Strážníkova guláše.

Senior-Akademie pořádá brněnská městská policie od roku 2006. Jde speciální studijní program ve formátu celoživotního vzdělávání určený seniorům. Předměty studia jsou orientovány na témata kriminálních, pořádkových, dopravních nebo požárních rizik, která seniory v současné společnosti ohrožují. Studium se ale také orientuje na další témata, jakými jsou např. ochrana spotřebitele, pacienta a nájemníka. Dále studium seznamuje posluchače s jejich právy v penzionech a léčebnách. Studenti jsou vzdělávání v oblasti psychologie vztahů, psychologie obětí a trénování paměti a v mnoha dalších souvisejících oborech.  

Účastníci pochodu u hraničního kamene v Oboře Holedná

Na návštěvníky semináře čekala řada užitečných brožur

Součástí akce byla i výstava věnovaná dobrovolnictví

Návštěvníky branně-vzdělávacího semináře pozdravil i ředitel MP Brno Jaroslav Přikryl

Ukázka z výcviku vodících psů pro nevidomé

(zno)

Vytvořeno 1.9.2011 15:07:00 | přečteno 80x | ernest
load