Další termíny seminářů ke kyberšikaně, vytiskněte si zdarma vstupenku

cena04_02.jpg

Nový nebezpečný fenomén, který ohrožuje především děti, pro veliký úspěch znovu odkryjí strážníci Odboru prevence Městské policie Brno. V zábavné soutěži zaměřené na problematiku takzvané kyberšikany seznámí malé i velké účastníky s nebezpečím, které může číhat na internetu a zejména na různých sociálních a chatových serverech, jejichž obliba v posledních letech výrazně stoupá. Projekt nazvaný "Pouč svého rodiče" je unikátní i v tom, že cílí na děti i jejich rodiče, přičemž dítě má přivést dospělého, ne naopak.

Každý zájemce, který by se chtěl semináře zúčastnit a zároveň vyhrát jednogigový USB flash disk, může zdarma přijít na tuto preventivní akci MP, která se koná 26. 1. 2012 v 16.45 hod. ve velkém sále Krajského úřadu v ulici Cejl č.73.

Přímo ze stránek městské policie si mohou zájemci vyplnit elektronickou přihlášku a následně i vytisknout bezplatnou vstupenku.

Představí konkrétní případy

Účastníci školení se dozví, jaký je rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou, jaké nebezpečí hrozí dítěti, které je samotné u počítače, prezentovány budou i skutečné případy kyberšikany, které měly tragický konec. Nakonec se posluchači dozví, jak se nestát obětí kyberšikany ani případnými pachateli trestného činu. Délka semináře je zhruba 90 minut.

V rámci tohoto vzdělávacího semináře budou všichni návštěvníci seznámeni s teoretickými i praktickými informacemi, týkajícími se fenoménu kyberšikany a dalšími případy porušování lidských práv. Na konkrétních případech bude předvedeno o jaké protiprávní jednání se jedná a jaké důsledky může mít jak pro oběť, tak i pro agresora kyberšikany. Bude kladen důraz na uvědomění si významu a závažnosti těchto fenoménů a dovednost jejich rozpoznání.

Podrobnosti zájemci naleznou na internetové stránce MP Brno Bezpečně na internetu.

 • PŘEHLEDNĚ
  Kdy?  26. 1. 2012 v 16.45 hod.
  Kde?  ve velkém sále Krajského úřadu v ulici Cejl č.73
  Jak se přihlásit? prostřednictvím této přihláškya vytištěním vstupenky
  Délka semináře   90 minut
  Pro koho? Zúčastnit se mohou žáci nad 12 let a jejich zákonný zástupce (rodič, osvojitel,...)
Vytvořeno 4.1.2012 16:12:00 | přečteno 7x | ernest
load