Brno má cenu pro nejlepší preventivní projekt roku

cena04_02.jpg

Odborná porota ministerstva vnitra vybrala z dvanácti preventivních projektů Senior akademii městské policie a statutárního města Brna.

Další významný úspěch v oblasti prevence kriminality si připsaly Městská policie Brno a statutární město Brno. V úterý 10. ledna 2012 si ředitel městské policie Jaroslav Přikryl a vedoucí Úseku sociálně kulturního Magistrátu města Brna Vladimír Adam převzali cenu za Nejlepší preventivní projekt roku krajů, měst a obcí. Soutěž vyhlásil odbor prevence kriminality ministerstva vnitra, jehož pracovníci byli také členy odborné poroty, která vybrala vítěze z celkem 12 projektů. Speciální studijní program Senior akademie se mezi staršími spoluobčany těší mimořádné oblibě, a především je dokonale vybaví znalostmi a dovednostmi, které je naučí ubránit se trestné činnosti.

V posledních letech jsou pachatelé stále agresivnější a senioři jsou mnohdy pro svou zranitelnost terčem jejich nemravného a neetického jednání. Studium Senior akademie učí starší spoluobčany těmto situacím předcházet již od roku 2006. Zaměřuje se na problematiku kriminálních, pořádkových, dopravních a požárních rizik. Navíc senioři získají užitečný vědomostní základ správného spotřebitelského chování či informace o právech a povinnostech pacientů nebo nájemníků.

Pražského slavnostního vyhlášení se za Ministerstvo vnitra České republiky zúčastnila ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová a členové odborné komise.

Vytvořeno 12.1.2012 11:10:00 | přečteno 4x | ernest
load