Železný Empík prověřil děti ze základních škol. Již pojedenácté.

P1120094_01.JPG

Po souši, nad vodní hladinou, ale doslova i mezi nebem a zemí – tam všude bojovala v dalším ročníku branného závodu Železný Empík tříčlenná družstva z osmnácti brněnských i mimobrněnských škol. Dějištěm tohoto oblíbeného klání pro děti ze čtvrtých až devátých tříd základních škol byl znovu areál Sportovního klubu policie Kometa Brno v Brně-Pisárkách a jeho blízké okolí. Městská policie Brno (odbor prevence), za podpory dalších spolupracujících subjektů, uspořádala Železného Empíka již pojedenácté.

Na tříčlenné hlídky, které na trať několik kilometrů dlouhou vybíhaly s časovými rozestupy, čekaly pestré úkoly, které prověřily jejich znalosti, dovednosti, obratnost, vytrvalost, ale i týmového ducha. Jednotlivé trojice se snažily v co nejkratším čase a pokud možno bez ztrátových bodů absolvovat jízdu zručnosti na kole, překonat řeku přeručkováním na raftu, zvládnout vzdušný transfer přes řeku na zavěšeném laně, střelbu ze vzduchovky, ukázat teoretické i praktické vědomosti ze zdravovědy a překonat lezeckou síť. Výrazy ve tvářích jednotlivých účastníků po doběhu do cíle dávaly tušit, že úkoly i členitá trať jim daly řádně zabrat. Zatímco vybraní jedinci ze tříd plnili úkoly Železného Empíka, na jejich spolužáky v pozici fanoušků čekal v areálu SKP Kometa Brno bohatý doprovodný program. Při něm byly k vidění ukázky Jednotky psovodů MP, akční scénka příslušníků Hasičského záchranného sboru, kteří zdárně krotili otevřený oheň, úpolová gymnastika a bojové sporty v podání žáků SOŠ ochrany osob a majetku, ale také kousky cyklotrialistů z BS Bike.
Na samý závěr 11. ročníku Železného Empíka, nad jehož letošním ročníkem převzal záštitu primátor statutárního města Brna Bc. Roman Onderka, MBA, byly předány ceny těm, kteří si v některé z trojice vyhlášených kategorií vedli nejlépe. Diplomy, poháry a věcné ceny medailistům předal ředitel MP Brno JUDr. Ing. Jaroslav Přikryl, BA.
Městská policie Brno i touto cestou děkuje všem partnerům projektu, kteří letošní ročník závodu Železný Empík podpořili: Statutární město Brno, MČ Brno-střed, FN Brno, SKP Kometa Brno, Jungle park (lanové centrum), Hasičský záchranný sbor ČR, Limo Černá Hora, SOŠ ochrany osob a majetku, BS Bike a Nekupto.cz. (pš)

foto, výsledky a další informace ZDE

Vytvořeno 26.6.2012 16:32:00 | přečteno 133x | ernest
load