Poradenské centrum MP vyšle do ulic poučené malé cyklisty

kolo_01.jpg

Bezpeční pro sebe i ostatní účastníky provozu budou malí i dospělí návštěvníci, kteří v příštích týdnech zavítají do Poradenského centra městské policie v Křenové ulici. Tématické zaměření tohoto preventivního pracoviště se totiž v této době soustřeďuje na aktuální problematiku cyklistiky a bezpečného pohybu na kole nejen po silnicích.

Strážníci Odboru prevence MP na cyklistickou notu naladili výlohu Poradenského centra i jeho vnitřek. Hosté se díky tomu mohou seznámit s různými reflexními prvky, které zvyšují bezpečnost jezdců nebo si prohlédnout vzorové kolo s povinnou a doporučenou výbavou. Připraven bude samozřejmě i strážník, který fundovaně odpoví na otázky týkající se pohybu cyklistů na pozemních komunikacích přesně podle toho, jak o něm hovoří zákon.

ikona souboruStáhněte si PDF s povinnou a doporučenou výbavou jízdního kola

Projekt je vhodný pro děti od 10 let, které již mohou na kole do provozu. Zevrubné znalosti o dopravních předpisech jsou pro ně proto nepostradatelné. Příjemná forma poznávání v Poradenském centru pro ně navíc může být spojena s malým dárečkem. Kdo si v rámci soutěže konané mezi 27. červnem a 4. červencem 2012 vyplní vědomostní test, může si odnést drobnou odměnu v podobě přívěsku na klíče s reflexním prvkem. Samotné tematické zaměření Poradenského centra na téma cyklistiky bude trvat ještě o několik týdnů déle, přibližně do konce prázdnin.

Už i desetileté dítě se na kole stává řidičem. Dostatek informací v dnešním hustém provozu je proto nutností. (jag)

Provozní doba Poradenského centra MP

Křenová 4

pondělí - čtvrtek: 7.30 - 17.00
pátek: 7.30 - 14.30

Vytvořeno 27.6.2012 11:04:00 | přečteno 47x | ernest
load