Děti se v brněnské ZOO vydaly se strážníky za zvířátky

P1120419_01.JPG

Sobotní dobrodružné soutěžní putování Se strážníky za zvířátky přilákalo do brněnské zoologické zahrady desítky dětí. Zajímavé otázky na jednotlivých stanovištích prověřovaly nejen jejich znalosti světa zvířat, ale také vědomosti o Městské policii Brno. S mapkou v ruce a elánem ve tváři se děti proplétaly labyrintem cest uvnitř areálu a snažily se zjistit správné odpovědi. A protože u každé otázky bylo na výběr ze tří variant, odvahu zkusit své štěstí našly dokonce i tříleté děti.

Sluníčko místy za mraky a teplota v přijatelné výši jak pro lidi, tak i pro zvířata, to byly faktory, které přispěly k tomu, že do brněnské ZOO se vypravili mladí i starší návštěvníci. Někteří přišli cíleně, protože o akci Se strážníky za zvířátky věděli předem, zapojili se však i mnozí další. Strážníci z odboru prevence MP Brno byli pod širým nebem připraveni pomoci každému, kdo nemohl najít některé ze stanovišť, případně si nevěděl rady s něčím jiným. Pořadatele byli při vyhodnocování příjemně překvapeni, kolik správných odpovědí se na soutěžních kartách objevilo. Někteří účastníci měli bez chyb dokonce úplně vše. K nim patřila i dvanáctiletá dívka z Kladna, která ke svému skvělému výkonu jen skromně poznamenala: „Použila jsem vylučovací metodu.“ Kromě stezky mezi zvířaty byla ze strany MP Brno v prostoru safari připravena ukázka psí poslušnosti v podání Jednotky psovodů, menší děti zase lákalo pestrobarevné prohazovadlo. Velký zájem vzbudila i oblíbená komentovaná krmení kamčatských medvědů a papoušků kea, které předvedli pracovníci ZOO. Očekávaným vrcholem soutěžního dne byla tombola, při níž strážníci odměnili desítku dětí pěknými cenami, s prázdnou ale neodcházel nikdo. (pš)


A jak měly znít správné odpovědi?

1A. Městská policie Brno si v letošním roce připomíná kulaté 20. výročí svého vzniku. 1B. Drabař, je jiné pojmenování pro velblouda dvouhrbého. 1C. Městská policie Brno má několik jednotek s tzv. celoměstskou působností. Mezi ně nepatří Jednotka lodivodů. 2A. Pro starší občany Městská policie Brno již několik let pořádá velmi úspěšný speciální studijní program ve formátu celoživotního vzdělávání, který nese název Senior akademie. 2B. Největším ptákem na světě je pštros. 2C. Vrchním velitelem Městské policie Brno je primátor statutárního města Brna. 3A. Městská policie Brno má telefonní číslo 156. 3B. Indiánský výraz pro bizona zní Tatanka. 3C. Strážníci na tísňové lince Městské policie Brno jsou připraveni přijmout telefonáty nepřetržitě. 4A. Městská policie Brno je orgánem obce, který plní především úkoly při zabezpečování místních záležitostí veřejného  pořádku. 4B. V tropickém království se chová jeden druh jedovatého plaza. Jde o korovce mexického. 4C. Městská policie Brno na svých webových stránkách slogan Jsme tým pro bezpečné město. 5A. V roce 2012 Městská policie Brno rozšířila na celé území Brna projekt Poznej svého strážníka, díky němuž mají občané možnost obracet se se svými podněty na strážníka, který má na starosti konkrétní území. 5B. Nejbližším příbuzným lamy je velbloud. 5C. Ten, kdo si v útulku MP vybere a převezme do vlastní péče psa, je na dobu jednoho roku osvobozen od placení poplatku ze psa. 6A. Je pravda, že u Městské policie Brno mohou pracovat i ženy? Ano a také tam pracují. 6B. V Zoo Brno nechovají tuleně. 6C. Na znaku Městské policie Brno se objevuje bílá, žlutá, červená a modrá barva. 7A. Odbor prevence Městské policie Brno pořádá pro žáky 4.-9. tříd základních škol branný závod s názvem Železný Empík. 7B. Tygr sumaterský je nejmenší z tygrů. 7C. Městská policie Brno do svého útulku pro opuštěná zvířata přijímá výhradně opuštěná a toulavá zvířata.

(1Ab, 1Bb, 1Cb, 2Ab, 2Bb, 2Cb, 3Ac, 3Ba, 3Cc, 4Ab, 4Bb, 5Ab, 5Bc, 5Cb, 6Aa, 6Ba, 6Cb, 7Ac, 7Bc, 7Ca)

Vytvořeno 23.7.2012 14:13:00 | přečteno 7x | ernest
load