Strážníci podruhé pozvali rodiny s dětmi k soutěži mezi výběhy ZOO Brno

P1120610edit_01.jpg

Se strážníky za zvířátky 2

Atraktivní ukázku psovodů městské policie se zadržením "pachatele", dvě tomboly, vědomostní soutěž mezi výběhy i povídání o domácích zvířátkách s pracovníky útulku mohli v sobotu 11. srpna 2012 zažít návštěvníci brněnské zooologické zahrady. Program plný pestré zábavy si pro ně ve spolupráci se ZOO Brno připravili brněnští strážníci.

Za úspěšně zodpovězené otázky mohli malí dobrodruzi získat od Městské policie Brno hezké dárky a navíc se odevzdáním odpovědní karty zapojit do slosování tomboly. Lístečky se lovily z osudí hned dvakrát. K programu se přidala i Jednotka psovodů, která nabídla ukázku poslušnosti služebních psů a atraktivní zadržení pachatele-figuranta. Hlídka předvedla také součásti služební výstroje, jako jsou helmy, neprůstřelné vesty a speciální rukávy pro výcvik psů.

Pracovníci útulku MP děti zasvětili, jak mají správně pečovat o domácí zvířata nebo i o tom, jak vlastně takový útulek funguje. Odpovídali i na zvídavé dotazy malých návštěvníků. Celým dnem je jako moderátorka provázela tisková mluvčí MP Denisa Kapitančiková.

Zájemci se mohli během dne několikrát podívat také na oblíbené komentované krmení zvířat. Pracovníci zoologické zahrady nejprve dopoledne vysvětlili, jak se krmí medvědi kamčatští, v poledne a odpoledne na stravu netrpělivě čekaly roztomilé surikaty a zvěř na safari. (jag)

Vytvořeno 13.8.2012 10:02:00 | přečteno 18x | ernest
load