Brněnský primátor ocenil dvojici strážníků za záchranu mladého života

DSCN2084_03.JPG

Profesionální zákrok hlídky městských strážníků ocenil na návrh ředitele MP dnes ve 14 hodin na nové radnici primátor statutárního města Brna a vrchní velitel městské policie Bc. Roman Onderka, MBA. Strážníci Petr Koš a Bc. Martin Stejskal navíc obdrželi od ředitele městské policie JUDr. Ing. Jaroslava Přikryla, BA čestnou medaili Za záchranu života.

Pocty si vysloužili svým zákrokem z 10. července 2012, kdy si nedaleko hráze Brněnské přehrady všimli osmadvacetiletého muže, který ležel na lavičce a silně krvácel. Mladík měl podřezané obě ruce a hlídce zvládl říct, že k zoufalému činu ho přiměla nešťastná láska.

Strážníci okamžitě začali poskytovat první pomoc, zraněnému rány obvázali a přivolali záchrannou službu. Sanitka muže převezla do nemocnice. Hlídka poté ještě zajistila očištění míst v okolí lavičky potřísněných krví. Je nepochybné, že svým včasným a odborným zákrokem zachránili strážníci mladý život.

"Strážníci Městské policie Brno se již více než dvacet let významně podílí na zajišťování pořádku a bezpečnosti v moravské metropoli. Ve službě denně řeší desítky událostí, od přestupků až po závažnou trestnou činnost, včetně situací, které vyžadují okamžitý zásah a řešení. Jsem rád, že mohu osobně poděkovat a předat ocenění strážníkům, kteří neváhali a zachránili život člověka," uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Hlídky MP kromě odborně poskytnuté předlékařské pomoci zachraňují životy také seniorům v nouzi. Do zavřených bytů osob, které vinou slabosti, nemoci nebo zranění upadnou a nemohou vstát, se dostávají vypáčením dveří, slaňováním nebo přelézáním oken či balkónů od spolupracujících sousedů. Každý rok takto zachrání okolo třicítky důchodců.  (jag)

Vytvořeno 22.8.2012 14:35:00 | přečteno 6x | ernest
load