Pohodový pochodový den seniory poučil i kulturně obohatil

P1050663_01.JPG

Den bohatý na různorodé zážitky připravili strážníci odboru prevence na pátek 24. 8. 2012 v rámci oblíbeného projektu Senior akademie. Takzvaný Letní branně vzdělávací seminář, známý také pod názvem Pohodový pochodový den, provedl seniory za přítomnosti lektorů kulturními stánky i kryty civilní ochrany.

V rámci programu, který začal v 8 hodin ráno a skončil ve 14.30 hodin, si účastníci prohlédli zahradu kapucínského kláštera a prošli si i exponáty Diecézního muzea, jež s MP na projektu spolupracuje. Během dne k přihlášeným promluvila řada osobností včetně ředitele městské policie JUDr. Ing. Jaroslava Přikryla, BA.

   Pochodový den má i výrazně bezpečnostní rozměr. Protože živelné pohromy mohou znenadání překvapit každého, dozvěděli se senioři také důležité informace o evakuaci. Například jak má vypadat evakuační zavazadlo a co v něm nesmí chybět, prohlédli si kryty civilní ochrany i s vybavením a zástupci hasičů a ženijní brigády jim předali své zkušenosti a poznatky z činnosti své složky.

   

V rámci programu vystoupili i další zajímaví hosté z řad bezpečnostních sborů, kulturních a bezpečnostních organizací a akce se konala za podpory odboru prevence Magistrátu města Brna. (jag)

 

Vytvořeno 24.8.2012 15:48:00 | přečteno 8x | ernest
load