Městská policie poskytla prostory nově otevřenému Senior pointu

A1060750_01.jpg

V pondělí 10. září 2012  byl v prostorách Poradenského centra Městské policie Brno v Křenové ulici č.4  za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, krajské radní Marie Cackové a ředitele Městské policie Brno JUDr. Ing. Jaroslava Přikryla, BA slavnostně otevřen další Senior point. Vzhledem k tomu, že brněnská městská policie participuje u tohoto projektu pro seniory již od jeho vzniku, neváhala proto poskytnout prostory v rámci svého Poradenského centra MP. Nově vzniklé informační středisko Senior point je umístěno hned při vstupu do budovy a jeho provozní doba bude od pondělí do čtvrtku od 7.30 hod do 17:00 hod a v pátek ve zkrácené době do 14.30 hod. Návštěvníkům se bude věnovat několik pracovníků, připraven je dostatek informačních materiálů a tiskovin.

Senior Point je koncipován jako informační centrum pro seniory. Vyškolený pracovník poskytne komplexní informace týkající se životních potřeb seniorů z oblastí bezpečnosti, sociálního systému, zdravotnictví, volnočasových aktivit, bytové problematiky a poradenství. Například jak nenaletět podvodníkům nabízejícím pochybné finanční produkty a nevýhodné půjčky atd. Součástí kontaktního místa jsou informace o projektu SENIOR PAS, včetně možnosti registrace, předání katalogu poskytovatelů a novinek projektu. Všechny služby kontaktního místa jsou pro seniory zdarma.

Odbornými partnery se stala Městská policie Brno, Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Rada seniorů anebo Sdružení obrany spotřebitelů. (dk)

Vytvořeno 10.9.2012 15:57:00 | přečteno 4x | ernest
load