Důstojný průběh Muzejní noci pohlídají také hlídky městské policie

DSCN9150_01.JPG

Na sobotní Muzejní noc se kromě kulturních institucí a dychtivých návštěvníků připravují také brněnští strážníci. Od samého podvečerního začátku až do pozdních nočních hodin budou hlídky ve zvýšené míře dohlížet na kultivovaný a po všech stránkách klidný průběh této velmi oblíbené a mnohými dlouho očekávané události.

Celé centrum města Brna bude pod nepřetržitým dohledem několika speciálně vyčleněných hlídek městské policie, které budou v plánovaných intervalech i zcela namátkově kontrolovat okolí výstavních prostor. Strážníci se budou mimo jiné pohybovat u Dietrichsteinského paláce, Biskupského dvora a Diecézního muzea.

Stanoviště si hlídky rozdělily s republikovými policisty. Strážníky návštěvníci Muzejní noci potkají třeba také u Staré radnice, budovy Filharmonie Brno nebo před Červeným kostelem.

Dopravní režim ve středu Brna, a to zejména v Joštově ulici tradičně vyčleněné pro mimořádné autobusové "rozjezdy", usměrní strážníci dopravní jednotky. Zvláštní linky hromadné dopravy bývají velmi vytížené a přítomnost hlídek bude tedy i preventivní s ohledem na možné drobné roztržky mezi cestujícími.

Mimo nejužšího centra mohou s přítomností strážníků počítat také návštěvníci Muzea romské kultury v Bratislavské ulici. Dlouhé fronty se obvykle tvoří také u Technického muzea v královopolské Purkyňově ulici. I zde budou hlídky Brňanům k dispozici. (jag)

Vytvořeno 16.5.2013 12:18:00 | přečteno 19x | ernest
load