Cyklohlídky městské policie vyrážejí letos v nových dresech

DSCN9417_01.JPG

V květnu se na různých místech města Brna znovu objevily cyklohlídky městské policie. Na strážníky využívající jízdní kolo si v minulosti veřejnost velmi rychle zvykla a oblíbila si je. Během své služby totiž zkontrolují rozsáhlé území, rychle se dostanou k osobám v nesnázích a bicykly dokonale kombinují přednosti pěší obchůzky a hlídkové služby v motorem poháněných dopravních prostředcích. Strážníci se totiž mohou velmi operativně přesouvat, zároveň se ale dostanou i tam, kde není vhodné využívat skútry, motocykly nebo automobily.

Hlídky na kolech najedou mnoho kilometrů například při kontrolách hůře přístupných chatových oblastí v okolí Brněnské přehrady, monitorují rekreační oblasti jako Mariánské údolí, Akátky i městské parky s jejich mobiliářem a další odpočinkové plochy.

Na cyklostezkách strážníci dohlížejí na dodržování pravidel provozu a namátkově také kontrolují původ jízdních kol. Díky pozitivní zpětné vazbě ze strany veřejnosti se činnost cyklohlídek dále rozvíjí a městská policie i na základě podnětů od občanů rozšiřuje jejich působení na nové vhodné lokality.

V letošním roce strážníci postupně oblékají nové cyklodresy, které jsou v pase i na rukávech vybaveny reflexními pruhy a žluté zbarvení z loňských let nahradí fosforově zelená s modrými rukávy. (jag)

Vytvořeno 17.5.2013 7:03:00 | přečteno 25x | ernest
load