Nad utkáním Zbrojovky a Sparty budou opět bdít desítky strážníků

Jednotka pořádková opatření fotbal.JPG

Městská policie připravila během měsíce již druhé rozsáhlé bezpečnostní opatření na zajištění pořádku během fotbalového utkání. Po dubnové návštěvě ostravských fanoušků zajistí hlídky klidný průběh také při televizním utkání Zbrojovky proti pražské Spartě ve středu 22. května a budou koordinovat své kroky se státní policií.

Strážníci vyšlou do terénu svá štítová družstva, psovody, několik členů Jednotky operativního zásahu a další desítky hlídek, které již od odpoledních hodin budou monitorovat situaci v Králově Poli, centru města a dalších vytipovaných oblastech.

Dopravní jednotka městské policie se zapojí dohledem nad bezpečností a plynulostí dopravy, strážníci se zaměří také na dodržování dopravního značení v blízkosti Srbské ulice a monitorovat budou například i Skácelovu ulici nebo Slovanské náměstí. Vzhledem k omezeným kapacitám lze očekávat potíže s parkováním.

Poslední velké opatření při zápasu mezi Zbrojovkou a Baníkem se koncem dubna obešlo z pohledu městské policie zcela bez komplikací, přestože domácí příznivce přijeli podpořit jejich spřátelení fanoušci Slovanu Bratislava. (jag)

Vytvořeno 20.5.2013 15:38:00 | přečteno 25x | ernest
load