Opatření MP k zajištění Ignis Brunensis

ohne_01.jpg

V ulicích, poblíž odpočinkových ploch, na cestách a parkovištích i přímo na vodní hladině. Všude tam budou i v letošním roce strážníci městské policie, kteří každoročně připravují své rozsáhlé dopravně-bezpečnostní opatření při příležitosti mezinárodní ohňostrojné přehlídky Starobrno Ignis Brunensis.

Městská policie Brno znovu nasadí do terénu maximální množství hlídek, které přispějí k bezpečnosti návštěvníků. Přítomnost strážníků dopravní jednotky je už neodmyslitelnou součástí každého ohňostroje zejména na Brněnské přehradě, protože koordinují příjezdy i odjezdy vozidel, navádějí řidiče k parkovacím místům a v rámci svých možností také dohlížejí na již stojící auta.

Například vloni prokázala jedna z hlídek svou připravenost, když mezi stánkaři kontrolovala dodržování tržního řádu. V Přístavní ulici si všimla osoby, která taháním za kliky

zkoušela, jestli jsou zaparkovaná auta zamčená. Strážníci se za mužem

vydali a po chvíli ho našli schovaného za velkou dodávkou.

Devatenáctiletý mladík věděl, proč se před strážníky ukrývá. Při

kontrole totožnosti zjistili, že po něm pátrá republiková policie, a tak

jednu z jejích hlídek přivolali na místo. Policisté si mladého muže

od strážníků převzali.

V akci budou u Brněnské přehrady samozřejmě i strážníci Jednotky poříční, kteří budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku jak ze svého člunu, tak také na březích oblíbené vodní nádrže. Ze svého služebního plavidla mohou strážníci operativně zasahovat u nenadálých situací nejen během ohňostrojné produkce. Někteří návštěvníci již v minulých letech měli v rozjařené náladě například "odvážný" nápad doplavat během odpalování pyrotechniky až k pontonu, kde by jim však mohla hrozit i smrt.

Brněnské ohňostroje zhlédnou každý rok statisíce diváků. Obdobná návštěvnost se očekává i letos, a proto doporučujeme využít městské hromadné dopravy, která bude speciálně pro tyto účely významně posílena. I při volbě MHD je optimální vyrazit alespoň v mírném předstihu, aby návštěvníci kvůli přeplněným vozidlům nepromeškali začátek ohnivého představení.

Výhodou návštěvníků, kteří nevyužijí automobil, je již tradiční a pečlivě dodržovaná přednost pro pěší. Odjezd osobních aut je možný až po odchodu chodců.

Pro ty, kdo do okolí přehrady zamíří vlastním vozidlem, jsou připraveny parkovací kapacity:

  • na Staré dálnici (cca 1200 parkovacích míst)
  • v ulici Páteřní
  • před ZŠ Vejrostova
  • u obce Rozdrojovice (při příjezdu od Kuřimi)

Zahájení Ignis Brunensis se po loňském prelude na Kraví hoře přesouvá v sobotu 25. 5. 2013 do areálu brněnského výstaviště. Také tam a v nejbližším okolí budou strážníci dohlížet na bezproblémový průběh a monitorovat dopravní situaci. (jag)

Vytvořeno 21.5.2013 17:15:00 | přečteno 20x | ernest
load