Děti ze základní školy rozdávaly se strážníky „průkazy“ vzorného pejskaře

DSCN9679_01.JPG

Nejen upozorňovat na nedostatky a porušování zákonů, ale také chválit a odměňovat chtějí brněnští strážníci. Proto se připojili k zajímavému nápadu městské části Kohoutovice, kde úředníci vytvořili kartičky a odznaky vzorných pejskařů a do ulic s nimi vyslali děti ze základní školy Chalabalova. Lidem, kteří venčili své miláčky na vodítku nebo s náhubkem, případně těm, které po psech viděli vzorně uklízet, potom žáci za odměnu drobné dárky předali.

Školáci byli nejprve nesmělí, po prvních vstřícných reakcích v sobě však našli odvahu a netrpělivě vyhlíželi další pejskaře a zkoumali, jestli mají jejich psi vodítko a evidenční známku. Mimoděk si tak zvyšovali právní povědomí, protože kromě otázek na pravidla pohybu psů se zajímali o další podrobnosti, například cestování se zvířaty v prostředcích hromadné dopravy a podobně.

S některými skupinkami vyrazili do ulic také brněnští strážníci, aby zvýšili dětem autoritu a mohli domluvit případným přestupcům. Našly se i případy místních, které hlídky přistihly při porušování městské vyhlášky již poněkolikáté, a proto jim udělovaly i blokové pokuty. Neuklizené psí hromádky totiž patří k problémům, na které si obyvatelé sídlišť stěžují nejčastěji. (jag)

Vytvořeno 22.5.2013 9:00:00 | přečteno 23x | ernest
load