Děti ze základních i mateřských škol spolu se strážníky hledaly Foxíka

DSCN1151_02.jpg

Dopoledne plné zábavy pro děti z mateřských škol i žáky nejnižších ročníků ZŠ připravila na čtvrtek Městská policie Brno. V prostorách lužáneckého parku se konala soutěž Empík hledá Foxíka. Letos již pojedenácté.

Strážníci odboru prevence na devíti stanovištích nabídli více než třem stovkám dětí z devíti škol možnost ověřit si pohybové dovednosti, rychlost, všímavost, rozhodnost, ale třeba i kolektivního ducha.

       

Soutěžící se do jednotlivých volnočasových aktivit zapojili s vervou jim vlastní, vzájemně se povzbuzovali a s neskrývaným nadšením slavili svá dílčí vítězství. Pochvalných slov se jim zaslouženě dostávalo nejen od strážníků a pedagogického dozoru, ale i od veselého klauna, který se stal vítaným zpestřením a svou přítomností se staral o dobrou náladu zúčastněných. I když počasí tentokrát akci tak docela nepřálo, všichni uvítali, že když už nesvítilo sluníčko, tak aspoň nepršelo.

                 

Dříve než na řadu přišlo závěrečné - a netrpělivě očekávané - losování o pěkné ceny, děti se dozvěděly leccos o práci jednotky psovodů MPB. Chybět samozřejmě nemohly ani ukázky poslušnosti čtyřnohého pomocníka Dustyho a za značného zájmu přihlížejících bylo k vidění i zadržení nebezpečného pachatele.

Závěr školního roku bývá na akce Městské policie pro děti již tradičně bohatý. V nejbližších dnech vyvrcholí i celoroční soutěž Empík cyklista a strážníci odboru prevence pro děti z vyšších ročníků znovu uspořádají i atraktivní branný závod Železný Empík. (pš)

Vytvořeno 23.5.2013 13:23:00 | přečteno 24x | ernest
load