Defilé policejních koní i akce na Kraví hoře proběhly za aktivní účasti MP

xeditTITULNI-DSCN0478_01.jpg

Den plný pestrých událostí za sebou mají brněnští strážníci. Pátek 24. května patřil na náměstí Svobody defilé soutěžních ekip mezinárodního Policejního

mistrovství České republiky v jezdectví. Městská policie zajišťovala hladký chod programu, se zvýšenou intenzitou totiž dohlížela na bezpečnost v centru města a starala se také o dopravní situaci, mimo jiné v ulici Za divadlem, kam si najížděla k parkování rozměrná vozidla přepravující policejní koně.

 

Úvodní slovo k nadcházejícímu mistrovství pronesl krajský policejní ředitel plk. Ing. Leoš Tržil společně s ředitelem Městské policie Brno JUDr. Ing. Jaroslavem Přikrylem, BA, jenž je zakladatelem defilé a stál u zrodu policejní hipologie na jižní Moravě.

Po patnácté hodině ukázali divákům své umění strážníci ze specializovaných jednotek městské policie. Vedoucí Jednotky psovodů předvedl početnému obecenstvu základní povely a poslušnost psa, například taktickou chůzi a ovladatelnost na dálku. Poté se před šestnáctou hodinou zapojil do ukázky Jednotky operativního zásahu, jejíž zásahový tým demonstroval zneškodnění dvou pachatelů-figurantů, kteří se pokusili odcizit zaparkované auto.

Zájem byl také o odchytové vozidlo městské policie, kterým se v Brně svážejí zatoulaná zvířata do útulku. Strážnice odchytu ukázala pomůcky, které při práci používá, a zaznělo i několik slov k činnosti útulku.

                           

S ukázkami ve stejný den městští policisté zamířili obveselit i dětské diváky a jejich rodiče v rámci akce Hvězdy nad Kraví horou. (jag)

Vytvořeno 24.5.2013 17:42:00 | přečteno 6x | ernest
load