Kdo je nejvšestrannější? Dovednosti sluchově postižených dětí otestoval Bubínek

DSCN6026_01.JPG

Vědomosti, zručnost i mnoho dalších dovedností si ve čtvrtek 30. května procvičily sluchově znevýhodněné děti ze základní školy Šrámkova. Strážníci Odboru prevence, kteří ke komunikaci s dětmi používali i znakovou řeč, pro ně připravili v areálu školy čtyři zábavná stanoviště s mnoha pestrými úkoly v rámci již 4. ročníku soutěže s příznačným názvem Bubínek.

A když je řeč o soutěži, nemohly chybět ani hodnotné ceny, z nichž většina je spjata právě s prevencí. Některé z připravených dárků mají reflexní úpravu povrchu, a slouží tak dětem jako bezpečnostní odrazky, jiné na sobě nesou například kontakt na tísňovou linku městské policie.

Disciplín, při kterých školáci bojovali o atraktivní odměny, byla celá řada. Na moderní interaktivní tabuli si žáci vyzkoušeli pátrání po hledané osobě, porovnali síly v poznávání předmětů po hmatu a u takzvaného prohazovadla dostal nejvíc bodů ten, kdo s barevnými míčky prokázal nejlepší mušku.

Na jednom ze stanovišť měli připravené zajímavé překvapení také hasiči. Dali dětem příležitost uhasit a zachránit hořící domeček.

Vědomostních a dovednostních disciplín se zúčastnilo 20 dětí ve 4 družstvech, ta byla navíc posílena o děti ze základní školy Novoměstská. Týmy zápolily mezi sebou a na samý závěr za své snažení děti obdržely diplomy a věcné ceny. (jag)

Vytvořeno 29.5.2013 12:09:00 | přečteno 6x | ernest
load