Kdo je nejvšestrannější? Dovednosti sluchově postižených dětí otestuje a odmění Bubínek

P1010941_01.JPG

Vědomosti, zručnost i mnoho dalších dovedností si procvičí ve čtvrtek 30. května sluchově znevýhodněné děti ze základní školy Šrámkova. Od 9.30 hodin pro ně strážníci Odboru prevence připravili v areálu školy čtyři zábavná stanoviště s mnoha pestrými úkoly v rámci již 4. ročníku soutěže s příznačným názvem Bubínek.

A když je řeč o soutěži, rozhodně nemohou chybět hodnotné ceny, z nichž většina je spjata právě s prevencí. Některé dárky mají reflexní úpravu povrchu, a slouží tak dětem jako bezpečnostní odrazky, jiné na sobě nesou například kontakt na tísňovou linku městské policie.

Disciplín, při kterých budou školáci o odměny soutěžit, je celá řada. Na moderní interaktivní tabuli si žáci vyzkoušejí pátrání po hledané osobě, porovnají síly v poznávání předmětů po hmatu a u takzvaného prohazovadla dostane nejvíc bodů ten, kdo s barevnými míčky prokáže nejlepší mušku.

Na jednom ze stanovišť mají pro děti připravené zajímavé překvapení také hasiči. Podaří se zachránit hořící domeček?

Vědomostních a dovednostních disciplín se zúčastní 20 dětí ve 4 družstvech, ta budou navíc posílena o děti ze základní školy Novoměstská. Týmy budou zápolit mezi sebou a výsledky svého snažení se dozvědí přibližně kolem půl dvanácté dopoledne. (jag)

Vytvořeno 29.5.2013 12:09:00 | přečteno 9x | ernest
load