Soutěž Empík cyklista přilákala 1500 čtvrťáků

DSCN8270_01.JPG

Jubilejní desátý ročník celoměstské dopravně-výchovné soutěže Empík cyklista, do které se tentokrát zapojilo 1440 žáků z 39 škol, vyvrcholil v úterý 25. června v prostorách velodromu TJ Favorit Brno. Při slavnostním vyhlášení výsledků se ocenění dostalo jak školám, tak také jednotlivcům. Průkaz cyklisty letos získalo 657 žáků, z nichž 70 bylo vyhlášeno a odměněno, protože bezchybně splnili teoretickou i praktickou část soutěže.

Soutěž Městské policie, kterou každoročně připravují strážníci odboru prevence, se těší velké oblibě a čtvrteční dopoledne na brněnském velodromu to znovu dokázalo. Nešlo však zdaleka jen o předání diplomů a cen nejúspěšnějším. Na děti ze čtvrtých tříd základních škol, pro které je soutěž Empík cyklista určena, totiž čekal i pestrý doprovodný program. Děti mohly důkladně prozkoumat interiér vozidla záchranné služby a byly svědky ukázky z výcviku služebních psů, ale i zadržení nebezpečného pachatele v podání strážníků z Jednotky psovodů a jejich čtyřnohých pomocníků. Tleskaly i zdařilým kouskům biketrialistů, zatančily si při vystoupení skupiny Beat up a své znalosti názorně otestovaly při interaktivní ukázce jihomoravských záchranářů.

Ani děti, které neobsadily v této celoroční soutěži pořádané pod záštitou brněnského primátora, příčky nejvyšší, nemusely nakonec odcházet s prázdnou. Tečku za vydařeným dopolednem udělalo losování o pěkné ceny.

Putovní pohár ředitele MPB si z desátého ročníku soutěže odnesla Soukromá ZŠ Lesná, jejíž žáci si v silné konkurenci vedli ze všech zúčastněných nejlépe.

Empík cyklista je celoroční dopravní soutěž pořádaná Městskou policií Brno, v níž jsou žáci od deseti let věku za využití různých interaktivních pomůcek ve třech dvouhodinových blocích teoretické přípravy a dvou samostatných hodinách praktické jízdy po dopravním hřišti připravováni na aktivní zapojení se do silničního provozu. Při výukové části Empíka cyklisty je důraz kladen nejen na zvládnutí zásad bezpečné jízdy po pozemních komunikacích, ale i na prevenci ke snížení dopravní nehodovosti této skupiny začínajících účastníků silničního provozu. (pš)

Vytvořeno 25.6.2013 16:47:00 | přečteno 6x | ernest
load