Dívky se znovu protančí ke zdravému způsobu života

Bez_nazvu_03.jpg

Projekt Street dance učí dívky ze znevýhodněného prostředí sportovat, komunikovat i plánovat si volný čas. Smysluplnost tohoto neotřelého počinu se ukázala během prvního ročníku, kterým většina dívek prošla s nadšením až do konce, a proto ve středu 9. října zahájí Odbor prevence městské policie a Jihomoravský kraj ročník druhý.

Program je zaměřený na taneční pohybovou aktivitu, konkrétně výuku moderních tanců jako break dance, house dance, hip hop a jiných. Děti z cílové skupiny obyvatel láká ke smysluplnému, zdravému a společensky přijatelnému trávení volného času. Přispět by měl i k získávání základních komunikačních schopností a dovedností.

Děvčata ze sociálně znevýhodněných a společensky nepřizpůsobených skupin obyvatel města Brna vybraly na základě výzvy Jihomoravského kraje orgány sociálně právní ochrany dětí, městských částí i neziskových organizací. Letošní ročník zahájí 30 dívek a jejich výběr se v letních měsících zaměřil na ještě o něco širší věkovou skupinu než vloni. V prvním ročníku se totiž vybíralo v kategorii mezi 12 a 15 lety, letos dostala šanci už i devítiletá děvčata. Včasná prevence je totiž nejlepší obranou proti kriminalitě a dalším nežádoucím jevům.

Na děti čeká každý týden celkem hodina a půl pravidelných zábavných tréninků se zkušenými lektory z taneční školy Danza. V lednu je vezmou na jednodenní soustředění do svého tanečního studia a neodolatelnou odměnou za poctivou docházku bude dívkám v závěru kurzu čtyřdenní soustředění v přírodě.

Projekt pořádaný za podpory Jihomoravského kraje, města Brna, městských částí a v neposlední řadě právě taneční školy DANZA skončí 30. června 2014. Je součástí rozsáhlejšího krajského projektu Sportem proti kriminalitě. (jag)

Vytvořeno 4.10.2013 9:12:00 | přečteno 7x | ernest
load