Ekologickou akci Komety spojili strážníci se sbíráním jehel

DSCN0963_02.JPG

Sedm stovek dětí se v pondělí po poledni v dresech hokejové Komety přesunulo od Kajot Areny k brněnskému hradu Špilberku, kde do barevných pytlů sbíraly a třídily odpadky. Akci EKOden s Kometou, která svým rozsahem nemá mezi českými sportovními kluby obdoby, podpořila i Městská policie Brno.

Strážníci při této příležitosti rozmístili ve špilberských svazích několik hlídek, jež hledaly odhozené injekční stříkačky a na které se mohly děti obrátit, pokud by jehlu samy objevily. Z toho důvodu se strážníci zúčastnili už samotného úvodního slova ve sportovní hale, aby děti náležitě poučili, jak se v případě podobného nálezu chovat.

Kolem Špilberku se po celou dobu sbírání pohybovala i hlídka Jednotky operativního zásahu, která pomocí detektoru kovů nejprve překontrolovala hůře přehledná místa, například dětská hřiště nebo prostory zasypané spadaným listím. Protože bezpečnostní situace je v okolí Špilberku dlouhodobě velmi dobrá, vyplnily se původní optimistické předpoklady a během celého odpoledne objevili strážníci jen dvě jehly a děti s infekčními pomůckami vůbec nepřišly do styku.

Vzhledem k velkému počtu dětí dohlédli strážníci v čase průvodu k hradu i během zpáteční cesty k hale na všechny vytížené a potenciálně nebezpečné přechody, aby nevznikaly kolizní situace v dopravě. Usměrňovali ji tak, aby mohly děti v klidu projít, ale zároveň neovlivnily plynulost provozu.

Městská policie Brno se ze zákona věnuje také prevenci a dlouhodobě má zájem na podpoře obdobných ekologických aktivit. I proto se strážníci například v dubnu letošního roku se svým stánkem pro děti zúčastnili otevření unikátního brněnského interaktivního projektu ekologické výchovy Otevřená zahrada v Údolní ulici.Sami chtějí i aktivně přispět k ekologickému přístupu k životnímu prostředí a od prosince 2012 testují Škodu Octavia s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Kvality motoru, jenž produkuje méně škodlivin i prachu a projevuje se kultivovanějším a tišším chodem, městská policie neustále vyhodnocuje a je pravděpodobné, že v budoucnu se v jejím vozovém parku objeví další takto upravená vozidla. (jag)

Vytvořeno 21.10.2013 15:54:00 | přečteno 7x | ernest
load