Strážníci upozorňují, jak bezpečně s dětmi na kole

bikewithseat_03.jpg

Mírná zima mnoho vyznavačů cyklistiky zlákala šlápnout do pedálů dřív, než bývá obvyklé. Pro všechny, kteří míří s dětmi na silnice či cyklostezky a rozhodně při rozhodování co přesně koupit či zapůjčit nemíní nic podcenit, připravila městská policie ve svém Poradenském centru aktuální téma „Bezpečně s dětmi na kole“.

Od března až do konce května si tam můžete zblízka prohlédnout dětskou cyklosedačku, tažnou tyč či vozík za kolo a strážníci vám bezplatně poradí, co vše musí tyto doplňky splňovat, aby byly způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Dozvíte se proč používat přívěsný vozík za jízdní kolo a jak staré dítě v něm může jezdit, zda musí mít přilbu, ale také třeba jaké jsou výhody a nevýhody předních a zadních cyklosedaček. K volnému odběru připraveny tematické letáky a brožury.

Příchozí mají možnost ověřit si svoje vědomosti vyplněním krátkého testu. V případě správnosti si odnesou malý dárek v podobě praktické samonavíjecí reflexní pásky. A pokud svůj bezchybně vyplněný lístek navíc nechají zařadit do jednorázového slosování (30. května), mohou se stát výhercem atraktivní ceny - zapůjčení dětského vozíku nebo tažné tyče na víkend zdarma.

Poradenské centrum MP Brno na adrese Křenová 4 je otevřeno ve všední dny od 7.30 do 15 hodin, ve středu až do 18 hodin. (pš)

Vytvořeno 9.3.2014 11:22:00 | přečteno 8x | ernest
load