Klubový večer s převorem řádu milosrdných bratří

DSC_0342.jpg

Diskusní klubové večery tvoří už čtvrtým rokem neodmyslitelnou součást projektu Senior akademie. Posluchači pokročilého ročníku tak mají díky nápaditosti a úsilí organizátorů možnost pravidelného setkávání se zajímavými lidmi, kteří se věnují nejrůznějším oborům a oblastem. 

V pátek 11. dubna byl tento večer věnován životu a povolání milosrdných bratří. Řád, který je v Brně od roku 1747, má za sebou nesmírný kus práce, především ve všestranné péči o nemocné, ale i jinak potřebné osoby. Současný převor řádu František Martin Macek posluchačům popsal, jak vypadá denní program členů řádu, jakými zásadami se bratři řídí a kdo a za jakých okolností se může stát jejich členem. Vyzdvihl také význam pomoci spolupracovníků, dobrovolníků a dárců, bez kterých by nebylo možno obsáhnout takový kus křesťanské činnosti, jakou má řád za sebou.

Jednou ze zajímavostí, která nebyla většině z osmašedesáti přítomných posluchačů známa, byla existence školky Benjamínek, kde jsou děti vychovávány ve vzájemné úctě a respektu k ostatním. Jak už vyplývá z názvu školky, základem práce s dětmi je štěstí a radost ze života. (sim)

Další informace k diskusním klubovým večerům jsou na straně: https://www.mpb.cz/viii-rocnik-diskuzni-klubovy-vecer/

Vytvořeno 14.4.2014 15:21:00 | přečteno 7x | ernest
load