Strážníci se aktivně zapojí do Brněnských dnů bez úrazů

BDBU_2014_01.jpg

K blížícím se prázdninám a dovoleným neodmyslitelně patří i zvýšená pohybová aktivita dětí i dospělých. Vzpomínky na jinak úžasné zážitky dokážou zastínit případné zdravotní nepříjemnosti. Na to, jak právě zraněním účinně předcházet, bude už popatnácté upozorňovat kampaň Brněnské dny bez úrazů v rámci projektu Brno – Zdravé město, do které se i letos aktivně zapojují brněnští strážníci.

Opravdu pestrý program kampaně, která se na různých místech statutárního města Brna uskuteční od 22. května do 8. června, obohatí svými akcemi také Městská policie Brno. Pro občany připravili strážníci hned tři zajímavé akce. Jedna z nich Brněnské dny bez úrazů přímo odstartuje.

Ve čtvrtek 22. května v Lužáneckém parku proběhne zábavné dopoledne EMPÍK HLEDÁ FOXÍKA. Soutěž je určena dětem z mateřských škol a prvního stupně ZŠ. Děti si na již 12. ročníku této oblíbené akce na jednotlivých stanovištích procvičí svoje znalosti a dovednosti. Kromě jiného si vyzkouší schopnost udržení rovnováhy a koordinace pohybů, jízdu na kole po překážkové dráze či znalost pravidel bezpečného chování v silničním provozu.

Do Lužáneckého parku pozve městská policie děti rovněž v neděli 25. května, kdy bude dětské dopravní hřiště v čase od 9.30 do 15 hodin patřit malým cyklistům. Na modelu různých dopravních situací si děti pod vedením zkušených strážníků městské policie procvičí svoje znalosti a upevní návyky v dodržování pravidel silničního provozu. Dozví se také jak předejít nehodám a úrazům nejen na kole.

Výstižný název UBRAŇ SE – NEZRAŇ SE, nese akce, kterou strážníci nabídnou v sobotu 31. května ve svém středisku profesní přípravy v ulici Milady Horákové 18. Půjde o tematický minikurz nejúčinnějších sebeobranných technik, vedoucích k bezprostřednímu odvrácení útoku a eliminaci rizika zranění, jehož součástí bude i praktický nácvik. Účastníci se při něm mj. dozvědí, jak se na ulici zachovat v krajně nepříjemných zátěžových situacích a jak předejít případnému útoku, a to v čase od 9.00 do 11.30 hodin. Sportovní obuv s sebou! Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se na akci předem přihlásit - rezervace na tel. 541 124 132 nebo e-mailem: petr.jakubec@mpb.cz.

Všechny akce kampaně jsou pro účastníky zcela zdarma. V čem se bude letošní ročník lišit od těch předchozích, naznačila náměstkyně brněnského primátora Ing. Jana Bohuňovská: „Nabídne i nová témata jako například bezpečný pohyb na vodě při sjíždění řek či lezení na umělých lezeckých stěnách.“

Projekt Zdravé město iniciovala Světová zdravotní organizace s cílem zlepšit zdraví a kvalitu života obyvatel měst. Vychází ze strategie Světové zdravotní organizace Zdraví 21 a dokumentu OSN Agenda 21. Město Brno uskutečňuje Projekt Zdravé město od roku 1994 a je zakládajícím členem Národní sítě Zdravých měst ČR.

Podrobný program letošních Brněnských dnů bez úrazů ZDE (pš)

Vytvořeno 5.5.2014 9:44:00 | přečteno 6x | ernest
load