Parkoviště Vojtova poslouží v režii strážníků i při koncertu skupiny Lucie

vojtova-ilu_08.jpg

Okolí brněnské Kajot arény není dopravně vytížené jen v době vyhledávaných sportovních akcí, ale také při řadě kulturních událostí. Značný zájem má podle předpokladů vzbudit také koncert skupiny Lucie, která na 3. a 4. června naplánovala v Brně jednu ze tří zastávek svého turné.

Složité dopravní situaci v okolí brněnské Kajot arény proto opět odlehčí hlídky městské policie, které navedou návštěvníky na parkoviště ve Vojtově ulici. Nová plocha, která podstatně zlepšila parkování pro diváky hokejových zápasů i dalších sportovních a kulturních akcí na stadionu, nabízí v určených časech 400 bezplatných parkovacích míst.

Ulice Vojtova leží při pohledu z Křídlovické za mostem přes řeku Svratku. Aby byla kapacita nové parkovací plochy plně využitá, budou řidičům při příjezdu k jednotlivým stáním pomáhat strážníci městské policie.

Parkoviště je otevřené vždy 2 hodiny před začátkem vybrané akce a opustit jej je nutné nejpozději 1 hodinu po ukončení akce. V případě nedodržení časového rozmezí nebo jiných komplikací mohou řidiči volat tísňovou linku městské policie na čísle 156.

Městská policie má na svém webu speciální sekci https://www.mpb.cz/parkovani-u-haly-rondo/, kde si zájemci mohou předem zjistit, při kterých plánovaných událostech bude toto příležitostné parkoviště k dispozici.

Nové parkoviště pro návštěvníky Kajot arény zajistilo statutární město Brno, Odbor dopravy MMB, Brněnské komunikace a.s., Městská policie Brno, Policie ČR a HC Kometa Brno. (jag, sim)

Vytvořeno 30.5.2014 14:39:00 | přečteno 8x | ernest
load