Strážníci přivítali nové kolegy, v ulicích jich přibude 21

mestska_pol_foto_sch006_01.jpg

Jednadvacet odznaků strážníka Městské policie Brno má od čtvrtka nové držitele. Převzali si je na Nové radnici při takzvaném slavnostním vyřazení úspěšní absolventi náročného tříměsíčního kurzu, jímž musí každý zájemce o tuto práci projít. Prubířským kamenem jsou přísné závěrečné zkoušky před komisí z ministerstva vnitra, a teprve po jejich složení získají strážníci-čekatelé osvědčení pro výkon služby strážníka. Úspěšným uchazečům, kteří už od příštího týdne posílí řady městské policie, přišel poblahopřát a předat služební průkazy vrchní velitel, brněnský primátor Roman Onderka, společně s ředitelem strážníků Bohumilem Šimkem.

Očekávané posily do týmu přivítal i 1. náměstek ředitele MP Brno odpovědný za výkon služby Karel Krainer a vedoucí všech organizačních celků, kde budou novopečení strážníci působit. S devíti novými strážníky se bude veřejnost nejčastěji setkávat v centru města, šest nováčků zamíří na Jednotku dopravní, tři na revír Tábor, dva na služebnu v západní části města a svěží vítr přinese i jedna strážnice na revír Pole. Třetinu mezi čerstvými strážníky tvoří právě ženy.

 

Nováčci při zkoušce odborné způsobilosti prokazovali mimo jiné znalosti zákona o obecní policii, přestupkového zákona, trestního zákona, zákona o obcích a množství dalších norem. Lektoři je proškolili také k dobré orientaci v brněnských vyhláškách.

Jako strážníci-čekatelé prošli střeleckým výcvikem a fyzickou průpravou. Nezbytnou součástí přípravy jsou kurzy sebeobrany a perfektní znalost taktiky zákroku. (jag)

Vytvořeno 5.6.2014 17:29:00 | přečteno 8x | ernest
load