Městská policie odměnila třicet školáků návštěvou své střelnice

095a_01.jpg

Celý rok docházeli brněnští strážníci za dětmi do škol, aby jim předali cenné rady a praktické zkušenosti z oblasti prevence kriminality a dopravy. Tisíce dětí ze základních škol si díky pestré škále projektů mohly osvojit celou řadu důležitých návyků. Oproti svým vrstevníkům nyní budou ve značné výhodě. Řada věcí je nezaskočí a mají skvělé předpoklady k tomu, aby si s nimi dokázaly poradit.

Na poděkování za výbornou spolupráci se městská policie rozhodla dětem zapojeným do preventivních programů připravit atraktivní odměnu. Stačilo včas vhodit do osudí vyplněnou jmenovku a pak už jen doufat v přízeň štěstěny. Na třicet vylosovaných dětí čekala návštěva moderní laserové a tunelové střelnice, kde strážníci pravidelně trénují a prokazují přesnou mušku při střelbě.

Dlouho očekávaným termínem byl pro šťastné výherce právě tento víkend. Děti si nejprve celou střelnici s neskrývaným zájmem prohlédly a mohly se zeptat na vše, co se střelbou souvisí. Poté už dostaly možnost zastřílet si z laserových zbraní pod dohledem zkušených lektorů z řad strážníků. A bylo zřejmé, že jsou z této možnosti nadšené a náležitě si ji užívají.

Trojice nejlepších v každé kategorii na závěr obdržela diplomy a všichni účastníci si na památku odnesli kromě zážitků domů i drobnou cenu, která jim bude tento den ještě dlouho připomínat. (pš)

Vytvořeno 7.6.2014 22:19:00 | přečteno 6x | ernest
load