Lidé z jihu Brna už za strážníky nemusejí jen na Dornych

web-km_01.jpg

Výrazné zvýšení komfortu při komunikaci s městskou policií přináší obyvatelům a návštěvníkům Slatiny zřízení nového kontaktního místa ve Vyškovské ulici. Úřad městské části poskytl své tamní prostory strážníkům, kteří jsou na uvedené adrese třikrát týdně v úředních hodinách k dispozici všem, kdo potřebují jejich radu, pomoc nebo přicházejí s podnětem. Časy jsou zvolené tak, aby vyhovovaly pracujícím, důchodcům, ale například i školám. Uvnitř se totiž nebude vyřizovat jen běžná agenda, ale strážníci připravují i přednášky určené dětem z mateřských a základních škol či seniorům.

Kontaktní místo má i významnou bezpečnostní funkci. Non-stop, tedy i mimo oficiální otevírací dobu, představuje bezpečné útočiště pro lidi v nesnázích. Po stisknutí zvonku u vstupu se rozezní výstraha na operačním středisku městské policie a strážníci mohou na dálku otevřít dveře. Jaký to má užitek? Kdokoli, kdo se ocitne v ohrožení, se díky tomu může schovat v zabezpečeném prostoru za tvrzeným bezpečnostním sklem. Na místo okamžitě vyrazí nejbližší hlídka a dění v mezičase ohlídají kamery umístěné z vnějšku budovy i přímo v ochranném prostoru.

Jak už uvedené informace napovídají, kontaktní místo není klasickou služebnou v pravém slova smyslu. V provozu je pro klasické podněty a konzultace pouze v úředních hodinách a pracují v něm strážníci vyčlenění pro městskou část Slatina. Přesto je možné zde vyřídit veškerou agendu jako na služebně revíru Jih v ulici Dornych, a dokonce se zde kdykoliv bezpečně ukrýt v ohrožení. Městská policie se tak výrazně přibližuje občanům Slatiny a snaží se jim ušetřit co nejvíce času. Městská část totiž patří k těm, odkud je to na klasické služebny strážníků nejdál.

Uvnitř jsou k dispozici informační materiály městské policie a nabízí se i bohaté možnosti využití výukové místnosti pro přibližně 15 posluchačů.

Strážníci se ve Vyškovské ulici těší na návštěvy v pondělí mezi 8.30 a 11.30 hod., případně odpoledne od 14.30 do 18.00 hod., ve středu mezi 8.30 a 11.30 hod. a v pátek od 13.00 do 17.00 hod. (jag)

Vytvořeno 10.6.2014 13:04:00 | přečteno 6x | ernest
load