Jedenáctý Empík cyklista vštípil 1300 dětem zásady silničního provozu

DSCF5748_02.JPG

Celoměstská a celoroční dopravně-výchovná soutěž Městské policie Brno dobře známá pod názvem Empík cyklista vyvrcholila v úterý 24. června slavnostním ceremoniálem v prostorách velodromu TJ Favorit Brno. Do jejího XI. ročníku se zapojilo 1320 dětí z 35 brněnských škol. Do každé ze 66 zúčastněných tříd docházeli strážníci z Jednotky dopravní opakovaně, aby v rámci deset hodin trvající výuky školáky naučili všechny důležité zásady bezpečného chování v dopravě. V teoretické i praktické části tak děti poznaly zákonitosti 

silničního provozu opravdu důkladně.


Průkaz cyklisty letos získalo 611 žáků
, kteří splnili náročné podmínky soutěže a získali tak toto společné ocenění Ministerstva dopravy ČR a Městské policie Brno.

Úsilí a vědomosti více než čtyřiceti z nich, kteří bezchybně splnili teoretickou i praktickou část soutěže, strážníci ocenili a dětem předali praktické věcné odměny.


Tradiční soutěž pořádaná Městskou policií Brno se těší značné oblibě a úterní dopoledne na brněnském velodromu to opětovně dokázalo.

Kromě předání diplomů a cen nejúspěšnějším byl pro všechny přítomné děti ze čtvrtých tříd základních škol připraven zajímavý doprovodný program. Děti mohly prozkoumat interiér vozidla záchranné služby, byly svědky ukázky z výcviku služebních psů a zadržení nebezpečného pachatele v podání strážníků z Jednotky psovodů. Zasloužené ovace sklidila nejen souhra strážníků, ale především devítiletý belgický ovčák Jake. Bouřlivým potleskem děti ocenily i zdařilé kousky biketrialistů a mrštnost i obratnost žáků Bezpečnostně právní akademie. Velký zájem byl také o prohlédnutí služebního motocyklu Jednotky dopravní, v jehož sedle se děti mohly vyfotit.

Ani děti, které v této celoroční soutěži pořádané pod záštitou brněnského primátora nedosáhly na mety nejvyšší, nemusely odcházet s prázdnou. Tečku za vydařeným dopolednem udělalo losování.


Putovní pohár ředitele Městské policie Brno si z XI. ročníku soutěže odnesla ZŠ Bosonožské náměstí, jejíž žáci si v silné konkurenci vedli ze všech zúčastněných nejlépe. V kategorii tříd dosáhla nejlepšího výsledku CMc ZŠ Lerchova.

Zvláštní poděkování patří partnerům soutěže, kteří dětem věnovali hodnotné ceny.

Empík cyklista je celoroční dopravní soutěž pořádaná Městskou policií Brno, v níž jsou žáci od deseti let věku za využití různých interaktivních pomůcek ve třech dvouhodinových blocích teoretické přípravy a třech samostatných hodinách praktické jízdy po dopravním hřišti připravováni na aktivní zapojení se do silničního provozu. Při výukové části Empíka cyklisty je důraz kladen nejen na zvládnutí zásad bezpečné jízdy po pozemních komunikacích, ale i na prevenci ke snížení dopravní nehodovosti této skupiny začínajících účastníků silničního provozu. (pš)
Vytvořeno 25.6.2014 15:08:00 | přečteno 12x | ernest
load